Úvodní šanci zápasu, který byl předehrávkou 34. kola extraligy, měl obránce Brna Ďaloga, který ale Frodla nepřekvapil. Na druhé straně Dynamo poprvé zahrozilo a hned to byl gól. Košťálkovu střelu vyrazil Tomek betony pouze před sebe, kde byl pohotový Kousal  – 0:1. Za třiašedesát sekund se skóre znovu měnilo, brněnský gólman neudržel kotouč ve výstroji, toho si všimnul Anděl a zametl kotouč do sítě – 0:2.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání. Vsítili jsme nejprve náhodnější gól a druhý jsme vybojovali před bránou,“ kvitoval pardubický kouč David Havíř skvělý začátek hostů.

Kometa si vynutila tlak, umocněný přesilovkou. V ní měl tutovku Mueller, ale trefil jen Frodlovy betony. Domácí pak spálili i několik dalších šancí a v závěru první periody museli být ostražití, protože hráli v oslabení. To se překlopilo i do druhé třetiny.

Z ní uběhlo pouze sedm vteřin, když Gulaši odpálil kotouč od vlastní modré tak šikovně, že jej zachytil Mueller a snížil na 1:2. Gól Kometu nakopl a v 26. minutě přišlo vyrovnání, když se prosadila nová kanadská posila – obránce Tansey nadvakrát překonal Frodla. „Měli jsme špatný vstup do druhé třetiny, čímž jsme Kometu nakopnuli,“ litoval Havíř.

Rozjetí Brňané otočili průběh zápasu o pět minut později, když Ďalogův průjezd do útočného pásma v brankovišti znovu ukončil trefou americký snajpr Mueller – 3:2. Dynamo však v 37. minutě vyrovnalo, když se z mezikruží trefil do šibenice Paulovič – 3:3.

Nerozhodný stav se snažili změnit především hosté, takže gólman Komety Tomek, který dostal tentokrát přednost před Jakubem Sedláčkem, musel předvést několik skvělých zákroků.

Gólový úder tak nakonec přišel na opačné straně kluziště. Brněnský kapitán Zaťovič vyjel zpoza branky a zadovkou přihrál na druhou tyč Holíkovi. Šikovný centr Komety se následně prosadil bekhendem a bylo to 4:3 pro modrobílé.

Dynamo se v závěru ještě pokusilo o vyrovnání při závěrečné power play, nicméně domácí těsnou výhru, znamenající cenné tři body, ubránili.

„Velmi si dnešního vítězství ceníme. Nebyl to jednoduchý zápas, jelikož jsme museli skóre otáčet, když jsme prohrávali 0:2. Jsme velice rádi, že jsme to zvládli,“ zářil spokojeností domácí kouč Jiří Horáček.

Trenér hostů Havíř ocenil, že se jeho svěřenci dokázali ještě po otočení skóre do zápasu vrátit v přesilovce. „V ní sice branka nepadla, ale zužitkovali jsme následnou šanci a vyrovnali jsme. Třetí třetina měla parametry play-off. Vytvořili jsme si dobré šance, ale gól jsme nevstřelili. Kometa poté svou šanci využila, což jí zařídilo vítězství,“ konstatoval Havíř.