Hokejisté Komety Brno prohráli v pátém kole Ligy mistrů na domácím ledě se švýcarským Zugem 2:3. O výsledku se rozhodlo v závěrečných jedenácti minutách zápasu, kdy Brňané ztratili dvoubrankový náskok a inkasovali po chybách v obraně tři branky. Švýcarský tým si upevnil první místo v tabulce. Naopak Kometa si připsala druhou prohru v soutěži a nevyužila možnost zajistit si v předstihu postup do osmifinále.

"Soupeř hrál v závěru na hranici rizika. Vyhrával osobní souboje a my jsme naopak byli pasivnější. Což byla příčina otočení výsledku. Drhla nám produktivita a dopouštěli jsme se zbytečných faulů. Bránění přesilovek soupeře nás stálo hodně sil. Možná se to v závěru projevilo," řekl novinářům po utkání trenér Komety Kamil Pokorný.

Kometě vyšel dokonale vstup do utkání, po devíti minutách získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel po přihrávce Dočekala v 7. minutě obránce Němec. Vzápětí se protáhl kolem zadáků soupeře devatenáctiletý obránce Mikyska, který vstřelil svůj první gól v dresu Komety. Hokejisté Zugu hrozili rychlými protiútoky, v zakončení si však dlouho nedokázali poradit s pozorně chytajícím brankářem Vejmelkou.

Aktivnější Brňané si vypracovali další slibné šance. Hned v úvodu druhé třetiny ve vlastním oslabení ujel Mueller, který sólo zakončil nepřesnou střelou nad branku. Vzápětí trefil tyčku Plášek. Dobrou defenzívou se Kometa ubránila i šesti přesilovkám soupeře.

V závěrečné třetině Zug zvýšil aktivitu. Naopak domácí hokejisté polevili v bránění a soupeři nabídli obrat. Vítězný gól Zugu vstřelil Suri 92 sekund před koncem zápasu.

"Hodnocení je lehké. První dvě třetiny byly z naší strany pozitivní, třetí naopak. Udělali jsme tři fatální chyby v posledních minutách, které otočily zápas. Tohle se nám nesmí v žádném případě stávat," řekl brankář Karel Vejmelka.