Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří již ve druhé minutě zahrozili Plekancem. Zkušený útočník byl sám před brankářem, ale Novotného nepřekonal. Brňané dál tlačili a měli šance, jenže z vůbec první akce Energie udeřilo. Na začátku 12. minuty se dostal ke kotouči Petr Koblasa a svižnou střelou přes obránce překonal Vejmelku mezi betony – 0:1. Kometa nesložila zbraně a dál hrála nátlakový hokej. Vyrovnání vytěžila v přesilovce a za minutu a půl bylo srovnáno. Svačina poslal kotouč před bránu, kde byl Jakub Orsava a ten vymetl šibenici Novotného svatyně – 1:1. V závěru třetiny mohl překlopit vedení na stranu Brna Lev s Kucserou, stav se však neměnil.

Ráz druhé třetiny určila hned úvodní přesilovka Varů, která byla navíc dvojnásobná. Nejprve si v pět na tři našel odražený puk Petr Koblasa a poté ve standardní výhodě zakončil na zadní tyči stojící David Gríger – 1:3. Na kontakt se Kometa chtěla dostat po šancích Lva a Pláška, Novotný však odolal. Pět minut před koncem už musel lovit puk ze sítě, v přesilovce opět stál na správném místě Jakub Orsava a gólman Energie byl bez šance – 2:3.

Hostům ovšem patřila poslední minuta druhé třetiny. V rozmezí čtyřiceti vteřin překonal Vejmelku nejprve Tomáš Rachůnek a další těžký úder pro Kometu přidal z otočky Vojtěch Polák – 2:5. Ve třetí části tak na Moravany čekala těžká zkouška, a to dát minimálně tři góly.

Třetí část se pouze dohrávala, Vary si hlídaly výsledek a ještě přidaly dvě branky. Přesně skóroval dvakrát Jakub Flek, nejprve na začátku a poté na konci překonal bezmocného Klimeše, který střídal gólmana Vejmelku. Kometa tak vysoko prohrála 2:7.

Trenér Petr Fiala, který Kometu vedl od začátku letošní sezóny, u brněnského týmu končí. Jeho odchod je reakcí na propad tabulkou, který brněnský kádr zaznamenal po pěti prohrách v řadě. Trenér svou rezignaci oznámil na pozápasové tiskové konferenci.