Od prvních minut bylo patrné, že proti sobě stojí přední mužstva Tipsport extraligy. Do první vážnější příležitosti se dostali hosté, konkrétně Adamský, jenž se řítil zcela osamocen na Vejmelku a zkoušel brněnského brankáře překonat kličkou do bekhendu. Jenže domácí strážce svatyně předvedl parádní rozklek a zabránil brance. Kometa se následně dokázala nastěhovat do útočného pásma a dostala hostující Slezany pod mírný tlak, přesné zakončení brněnských kombinací se však ještě nekonalo.

Zlomit bezbrankový stav mohli Třinečtí v početní výhodě, možnost početní výhody se naskytla také brněnské Kometě, ale Oceláři se modrobílému obléhání dokázali ubránit. Ty nejzajímavější momenty se v první třetině děly při plném počtu hráčů na ledě. Tutovou příležitost měl Třinec v 16. minutě. Aktivně hrající Gernát už mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti, třinecký obránce se však rozhodl ještě vylepšit pozici pro svého spoluhráče, výborní domácí obránci ovšem dokázali jeho přihrávku zastavit.

Kometa měla otevření skóre na hokejkách v čase 17:32, kdy obránce Štencel zavezl kotouč hluboko do útočného pásma a přesnou přihrávkou našel na pravém kruhu postaveného Hrušku. Brněnský útočník okamžitě pálil z voleje, Hrubec jeho ostrou ránu pouze vyrazil – před brankou ještě úřadoval Plekanec, třinecký brankář však s notnou dávkou štěstí krizovou situaci ustál.

Na počátku druhé třetiny Kometa nejprve ubránila přesilovou hru Třince, ve které si největší šanci vytvořil Bukarts, ale jeho rána z ostrého úhlu pouze orazítkovala protější tyč Vejmelkovy brány. Brňané si svým výkonem vysloužili přesilovou hru a v čase 25:27 ji dokázali využít. Na střeleckou pozici si mezi kruhy najel Plekanec, jeho rána byla prudce ztečována na Petera Muellera a brněnský snajpr byl připraven okamžitě pálit a přesnou střelou z pravého kruhu! Následně chyboval třinecký obránce Gernát, čehož mohl využít Čermák. Brněnský kapitán zvolil kličku do bekhendu, kterou ovšem tentokrát Hrubec dokázal zlikvidovat.

Oceláři se však vyrovnávací branky přeci jen dočkali, v 36. minutě si Martin Růžička vyměnil kotouč s Rothem a nechytatelnou střelou z mezikruží obnovil v DRFG areně vyrovnaný stav. Kometa s odpovědí neotálela příliš dlouho a ještě v téže minutě si jednobrankový náskok brala zpět. Po kombinaci modrobílých se kotouč od Erata dostal na modrou čáru, kde napřáhl Ondřej Němec a přesnou dělovkou rozjásal brněnské fanoušky podruhé. Kometa byla od této chvíle na koni a zbytek druhé třetiny kontrolovala, navíc třetí branku měl na hokejce Erat, jenže jeho střela pouze zazvonila o brankovou konstrukci třinecké svatyně.

V začátku třetí třetiny se musel dalším pohotovým zákrokem vytáhnout brankář Vejmelka, když řešil samostatný únik v podání Draveckého, brněnský brankář prokázal výborné čtení hry a vyrovnání zabránil. Kometa musela následně bránit další třineckou přesilovou hru, pak ale přišel rozhodující úder utkání. V čase 48:52 poslal Němec dlouhý pas do jízdy Peteru Muellerovi, jenž si kotouč prohodil mezi dvěma obránci a ač byl faulován, dokázal v pádu přesně zakončit bekhendem.

Třinec byl od této chvíle v těžké situaci, nebezpeční Oceláři nebyli ani v přesilové hře. Důrazná obrana Komety nepřipouštěla další zbytečný rozruch před Vejmelkou. Kometa své vítězství pojistila v čase 54:38 a znovu u toho byli Němec s Muellerem, druhý jmenovaný napálil kotouč a do jeho dráhy vložil svou hůl Martin Zaťovič, čímž prudce změnil trajektorii kotouče a Hrubec neměl šanci jej zachytit. Kometa v závěru utkání držela Oceláře pod drtivým náporem a tvořila si další brankové příležitosti, nakonec dokráčela k zaslouženému vítězství nad aktuálním lídrem extraligové tabulky.