Kometu čeká s třineckým soupeřem již čtvrté vzájemné střetnutí. Zatím všechny duely dopadly lépe pro našeho soupeře, nicméně všechny zápasy byly vyrovnané a měly přinejmenším parametry play-off. Brňané si dokázali, že se dá hrát s každým, i s týmem, který je lépe postavený v tabulce. O posledním mači na brněnském ledě se napsalo mnoho, byl vyrovnaný, plný emocí, ale je čas jít dál. Brňané si jistě uvědomují, že je znovu čeká vyhecovaná bitva a pokud budou pokračovat v dobrých výkonech z posledních týdnů, výsledky se dostaví.

A na koho si dát největší pozor? O ofenzivní síle Ocelářů se samozřejmě moc dobře ví, svěřenci Václava Varadi mají druhý nejlepší útok v lize, vstřelili již 127 branek. O tuto porci se podělilo několik hráčů, včetně velmi produktivního beka Martina Gernáta (8+21). Dále je třeba upozornit na Matěje Stránského (25+14), který suverénně vede tabulku střelců a také na tradičního kanonýra Slezanů Martina Růžičku, který ovšem v letošním ročníku spíše vyniká v přihrávkách (13+36). A i on vede v tomto měřítku tabulku extraligy.

Co je možná slabinou třineckého mančaftu jsou gólmani, respektive hra v obraně. I když se Jakub Štěpánek v úterý prezentoval solidním výkonem, s úspěšností zákroků pod 90% není jistě spokojen. Po odchodu Josefa Kořenáře je v brankovišti i Ondřej Kacetl, ale i on nemá aktuálně oslnivou formu. Hodně se hovoří o tom, že Třinec hledá na konci přestupového období brankáře. Zda nějakého uloví, to se jistě brzy dozvíme.

Kometa se stále drží na devátém místě tabulky s 50. body. Venku se Brňanům daří, z posledních šesti zápasů celkově pětkrát vyhráli za tři body a pouze jednou prohráli, byť v prodloužení. Takže pokaždé dokázali modrobílí bodovat. O totéž se budou chtít pokusit u polských hranic. Do zápasu by měla také naskočit nejčerstvější posila Komety, slovenský obránce Peter Trška. „Musím říct, že se cítím fajn. Chodil jsem pětkrát až šestkrát týdně na led a kromě toho ještě do posilovny, takže jsem v dobré kondici. Věřím, že se brzy dostanu do zápasového rytmu. Za návrat do Komety jsem rád," řekl po svém příchodu Peter Trška.

„Jdeme do utkání s cílem, že chceme Třinci vrátit úterní porážku. Soupeři se navzájem dobře znají, nemají se čím překvapit. Rádi bychom navázali na dobrou venkovní sérii, kdy se nám dařilo bodovat. Do zápasu by měl naskočit uzdravený Vojta Střondala, jinak se nic nemění. Dobrou zprávou je, že s tréninkem začal brankář Lukáš Klimeš," říká trenér Jan Zachrla.