Souboje Brna s Třincem skončily v letošní sezóně vždy těsným výsledkem, dvakrát se dokonce rozhodovalo až v prodloužení či samostatných nájezdech. Pod Špilberkem se tak dá očekávat znovu atraktivní bitva. Souboj mezi Kometou a Oceláři odstartuje v 18 hodin.

Třinec měl náročný minulý týden, kdy se postavil svým nejbližším pronásledovatelům v tabulce. Nejprve do Slezska zavítal hradecký Mountfield, kterému se podařilo na Oceláře najít recept, když slavil vítězství 2:0.

V neděli pak Oceláři hostili dalšího konkurenta z východu Čech, v bitvě s Pardubicemi sice ztráceli, ale ve třetí třetině strhli výhru na svou stranu a uhájil tak první místo v tabulce, které nadále střeží se 101 bodovým ziskem, druhý Mountfield ale ztrácí pouhé dva body.

Z Třince zamířila na olympijský turnaj v Pekingu hned pětice hráčů a Oceláři to pociťují zejména v obraně, kde jim schází Tomáš Kundrátek s Davidem Musilem a slovenskou reprezentaci pak ještě posílil Martin Marinčin.

Po ostudném výbuchu české hokejové reprezentace na olympiádě v Pekingu, kde v úterním osmifinále podlehla Švýcarům 2:4, se však dá očekávat návrat olympioniků zpět do extraligy.

Bez trojice slovenských reprezentantů Tomka, Ďalogy a Krištofa stihla brněnská Kometa v únoru stihla odehrát pouze tři extraligová utkání. Po domácím triumfu nad Mladou Boleslaví (2:1) však modrobílí dvakrát prohráli venku v Pardubicích a v Chomutově s kladenskými Rytíři, za které stále nastupuje již čerstvý padesátník Jaromír Jágr.

Vzhledem k absencím byli do áčka znovu povoláni junioři. V zápase proti Kladnu se poprvé v kariéře zapsal mezi střelce teprve šestnáctiletý Eduard Šalé a první kanadský bod v extraligové konkurenci zaznamenal další mladíček Jakub Malý, mladé pušky v brněnské sestavě také v obou duelech reprezentoval Erik Meluzín.

Marodka Komety zůstává nadále početná, k olympijským absencím už v minulém týdnu přibyl Luboš Horký, dá se tedy očekávat, že mladí hráči Komety dostanou prostor i v dalších zápasech.

„Čekají nás v tomto týdnu tři těžké zápasy, z toho dva po dlouhé době doma. O síle Třince a Sparty není třeba polemizovat, musíme se na ně co nejlépe připravit. Nebude to však vůbec lehké, krom absencí našich olympioniků máme řadu hráčů zraněných a sestavu budeme tvořit až v den utkání. Nejsme kompletní, do hry tak znovu dáme juniory. Věřím, že se s těžkými soupeři popereme co nejlépe a urveme co nejvíc bodů,“ uvedl brněnský kouč Jiří Kalous.