Začátek zápasu patřil nastartované Kometě, která zahrozila Hruškou a dobrou šanci měl i Holík. Obě střely však mířily vedle. První šanci Hradce měl Chalupa, ale toho Vejmelka dokázal vychytat na brankovišti. Svižný brněnský úvod sklidil ovoce. Výtečnou přihrávku z pravého kruhu vyslal Mueller, který našel před bránou zcela volného Martina Zaťoviče. Ten si sám před ležícím Mazancem poradil – 0:1. Vzápětí hráli domácí dvě slepené přesilovky v řadě, jenže skvělý Vejmelka pochytal všechny nebezpečné šance soupeře. Především ta Smoleňákova volala po gólu.

Velmi záživná první třetina nabízela velké množství šancí. Druhou branku Brna mohl dát nikým nehlídaný Hruška, leč trefil jen hrudník Mazance. A tak udeřilo na druhé straně, paradoxně v přesilovce Komety. Východočeši ujeli ve třech na bránu a nakonec i přes Vejmelkův odpor propasíroval kotouč do sítě Jordann Perret – 1:1. To však nebylo vše. Minutu před koncem periody obral Peter Mueller o kotouč Jergla, vypálil z levého kruhu a trefil se krásně do šibenice. Pro amerického snajpra to byl první gól v sezóně a jeho radost z branky byla značná – 1:2.

Druhá třetina snesla přísná měřítka. Hrál se ofenzivní hokej plný šancí a výborných zákroků brankářu. Nejprve Vejmelka zastavil tutovku Smoleňáka lapačkou, poté se zaskvěl i Mazanec po samostatném brejku obránce Němce. Běžela 27. minuta a Kometa se dostala do dvoubrankového vedení. Jakub Lev našel mezi kruhy volného Jana Hrušku, jehož bomba ke vzdálenější tyči rozjásala brněnský kotel – 1:3. Posléze mohl snížit Cingel, ale Vejmelka měl kliku jako od blázince. Puk mu sice prošel mezi betony, ale projel mimo brankoviště.

Mountfield se ale přeci jen snížení dočkal. Hromotluk Radek Smoleňák se zjevil před bránou a procpal kotouč pod ležícím Vejmelkou. V závěru druhé části mohl vyrovnat odchovanec Komety Vincour, ale brněnský mág si s jeho pokusem poradil. Hosté tak i nadále drželi hubený náskok.

Ve třetí třetině se Kometa soustředila převážně na obranu, znovu zvládala skvěle oslabení, v němž letos ještě neinkasovala a toto tvrzení nakonec platilo i po tomto utkání. I když domácí svého soka přestříleli, heroický výkon brněnské obrany a brankáře nakonec znamená vítězství za tři body, celkově čtvrté v řadě. Skóre se neměnilo ani po tyčce Holíka, a ani po tutovkách Zaťoviče. Do hry znovu nastoupil mladíček Stanislav Svozil, na ledě byl takřka sedm minut a přispěl svému týmu k výhře 3:2.

Kometa se posunula na čtvrté místo tabulky. Hradec dokázala porazit za tři body po dvou letech.