Nedělní podvečer se v jihomoravské metropoli nesl v duchu prvního domácího utkání hokejové Komety v letošní sezóně. Přivítala nelehkého soupeře, Oceláře Třinec, se kterým bojovala o každý metr ledu. Napínavý souboj dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých Kometě premiérové vítězství v sezóně zařídil Jakub Orsava.

První třetina nabídla svižný hokej a hru ze strany na stranu. Domácí Kometa byla lepším celkem na ledě. Petr Holík táhl přečíslení dva na jednoho s Peterem Muellerem, svého spoluhráče však bekhendovou přihrávkou dokázat nenašel. Další příležitost k otevření skóre se Brňanům naskytla v přesilové hře. Třineckou obranu ale během ní nepřekonali. Následně si zahráli početní výhodu i hosté. Karel Vejmelka si ale se střelou Hrni z vrcholu pravého kruhu poradil a modrobílá obrana se už o zbytek postarala. Kometa se několikrát vydala do nebezpečných výpadů, finální fáze jí ale příliš nevycházela. Na druhé straně zahrozil po delší době i Třinec, jenže Hrehorčák svým zakončením po obkroužení branky domácího gólmana nepřekonal. V čase 16:53 jsme se dočkali první branky. Střelu Zaťoviče vyrazil Bartošák jen před sebe, Jan Štencel následně překvapil hned trojici obránců soupeře a poslal kotouč do třinecké sítě – 1:0. Do kabin tak odcházela Kometa s jednobrankovým náskokem.

Druhá část utkání se nesla v podobném duchu. Znovu bylo k vidění mnoho brankových příležitostí na obou stranách. Nejprve se do přečíslení tři na jednoho dostali hosté, jenže kombinace zakončená obráncem Gernátem Vejmelku nepřekvapila a brněnský gólman si tak připsal skvělý zákrok. Na druhé straně se podobně vedlo i Bartošákovi, když lapil Plekancovu nebezpečnou střelu k levé tyči. Následně dostala Kometa k dispozici svou druhou přesilovou hru, nedokázala ji ale proměnit v gól. Již za vyrovnaného počtu hráčů na ledě ujel obraně soupeře Petr Holík, který však svou svižnou střelu poslal jen kousek vedle levé tyče brány. Třinec byl vzápětí úspěšnější na druhé straně. Matěj Stránský zachytil vyhozený kotouč a přihrál Tomáši Kundrátkovi, po jehož střele puk proletěl do brány nad betonem brněnského gólmana – 1:1. Brňané se mohli vrátit do vedení v další početní výhodě, ani tentokrát však neuspěli. Na druhé straně kluziště měl pak v závěru třetiny stejnou příležitost i Třinec. Karel Vejmelka ale předvedl proti Vránově zakončení do prázdné brány parádní zákrok a udržel tak skóre na vyrovnaném stavu.

Nástup do třetí části vyšel lépe hostujícím hokejistům. Většinu doby se drželi v útočném pásmu a k dispozici dostali i přesilovou hru. Brněnská obrana v čele s Karlem Vejmelkou jejich převaze odolala. Do úniku se navíc v oslabení sápal Tomáš Plekanec, kotouč se mu ale trochu zamotal mezi bruslemi a z celé akce tak sešlo. Domácí gólman předváděl spolehlivý výkon, poradil si i se střelou Ondřeje Kovařčíka na lapačku, který se zničehonic zjevil za brněnskou obranou. Na druhé straně předvedl hezkou individuální akci po pravém křídle Luboš Horký, vzdálenější Bartošákovu tyč ale minul. Do konce třetí třetiny brněnská DRFG arena již branku neviděla. Na řadu tak přišlo prodloužení.

Nadstavbová část v podobě pětiminutovky hrané tři na tři příliš šancí nepřinesla. Utkání nakonec musely rozseknout až samostatné nájezdy. V páté sérii se to za stavu 1:1 povedlo Jakubu Orsavovi, který překonal Bartošáka střelou pod horní tyč a přisoudil tak brněnské Kometě bod navíc!