Stejně tomu bylo i v posledním utkání, kdy odolávali Bruslařům dlouhé minuty v přesilovkách. Ve vítězném domácím duelu s Mladou Boleslaví (2:1) je navíc výrazně podržel navrátilec a držitel dvou mistrovských titulů Marek Čiliak, který za svá záda pustil jen střelu Stránského.

„Takový styl hry bychom měli hrát od začátku sezóny, ale někdy to tam bohužel napadá a nedaří se nám. Je škoda, že občas odehrajeme úplně podprůměrný zápas a pak jsme schopní zahrát skvělý zápas jako s Boleslaví. Musíme se naladit na vítěznou vlnu, abychom do další části sezóny směřovali s tím, že taková utkání umíme zvládat,“ uvedl pro klubovou televizi Martin Zaťovič.

Kometa přitom už víc než měsíc nedostala gól v oslabení. Hráči na tom podle kapitána pracují, ale nechtěl to víc komentovat, aby to prý nezakřikl. „Jsem rád, že nám to vychází a jde nám to, musíme v tom pokračovat dál,“ potvrdil útočník elitní první lajny, který načal Bruslaře prvním gólem.

Druhý a hned vítězný gól do mladoboleslavské branky přidal Otakar Šik, pro něhož to byla premiérová trefa v dresu Komety. „Už jsem to měl trochu v hlavě, že bych měl dát gól, ale kluci mi pomáhali a povzbuzovali mě, že už to tam spadne. Jsem rád, že už to mám za sebou,“ dodal Šik.

Ten se snaží co nejvíc využívat svou přednost, kterou je výborné bruslení. Proti Mladé Boleslavi se díky tomu dostal hned do několika samostatných úniků.

Brňany, kteří momentálně drží osmou příčku, teď čeká poměrně dlouhá pauza, protože k dalšímu utkání nastoupí až 11. února v Pardubicích proti Dynamu, které je třetí.

„Budeme mít tréninkový týden. Chceme se zmobilizovat na konec sezóny a zajistit si co nejlepší postavení pro play-off,“ zdůraznil Martin Zaťovič.