Boleslavští mohli jít do vedení v 7. minutě, když dostal Radim Zohorna nabito do jízdy a ocitl se tak sám tváří v tvář Čiliakovi, slovenský gólman byl ale připravený a exbrněnského útočníka ve vyložené šanci vychytal. Bruslaři si během prvního dějství vytvořili několik dalších nebezpečných příležitostí. V jedné z nich se ocitl Oldrich Kotvan, jeho ránu ještě tečoval Klepiš a Čiliakovi se nepodařilo kotouč bezpečně schovat mezi betony. Domácí obrana se však k puku dostala dříve než boleslavští útočníci a tak ani tato příležitost domácích mezi třemi tyčemi neskončila.

Nakonec to byla Kometa, kdo se jako první radoval ze vstřeleného gólu. V závěru první třetiny se po chybné rozehrávce domácích dostal k puku Martin Erat, najel si blíže mezi kruhy a jeho následnou střelu tečoval do branky Jakub Orsava.

Ve druhé části hry byli opět střelecky aktivnější Bruslaři a znovu zahrozil Radim Zohorna, Marek Čiliak ale zůstal pozorný. Poslední minuty druhé třetiny přinesly další šanci Jakuba Orsavy, na začátku poslední dvacetiminutovky dal o sobě vědět také Peter Mueller. Americký útočník dostal přihrávku do jízdy přímo před branku, Gašper Krošelj si však s touto situací poradil.

V čase 44:39 přišlo vyrovnání z hole Lukáše Žejdla, kterému Michal Vondrka poslal puk zpoza branky do ideální střelecké pozice. Proti následné ráně nemohl brněnský muž v masce stihnout zareagovat. A Michal Vondrka mohl o několik minut později kromě přihrávky také skórovat a tím otočit skóre na stranu Boleslavi při vlastním oslabení, jeho tvrdá rána ale pouze prosvištěla kolem brněnské klece. V dresu Komety byl v tomto zápase nepřehlédnutelný Jakub Orsava, který zachytil rozehrávku domácích přímo před jejich brankou a pokusil se bekhendem o svůj druhý gól, skóre se ale ani po této akci neměnilo.

Šedesát minut hry tak o vítězi nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení. V nastavenéím čase si první větší šanci vytvořil Peter Mueller, brankář Boleslavi ale zůstal soustředěný a kotouč za svá záda nepustil. Naopak to byli domácí, kdo si nakonec ze zápasu odnáší bod navíc. Martin Látal připravil puk pro Pavla Musila, který jej dokázal zvednout a poslat za záda Marka Čiliaka.