Úvodní dějství nabídlo vyrovnaný hokej. Hrálo se hodně od podlahy, k vidění bylo plno osobních soubojů a mantinely jenom duněly. Šancí však bojovný hokej příliš neregistroval, byť měli Boleslavští střeleckou převahu, brněnská obrana včele s brankářem Klimešem vše pochytala a celých dvacet minut zvládala výpady soupeře s jistotou. Největší možnost Komety měl v krátké přesilovce Schneider, ale Krošelj jeho pokus lapil. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina nabídla více šancí na obou stranách. Nejprve to byl Stránský, který se zjevil sám před Klimešem, ale ten jeho bekhendovou kličku vystihl. Hosté zahrozili jedovkou Vincoura a především po Pláškově střele. Schneider vybídl zpoza brány přihrávkou tohoto mladého hráče, jehož příležitost zazvonila na mladoboleslavké tyči. Středočeši dostali tři minuty před koncem druhé periody početní výhodu a tu bleskově dokázal využít před brněnskou bránou se nejlépe orientující Radim Zohorna – 1:0.

V Boleslavi se hrál klasický vzájemný zápas na tomto ledě, tedy znovu mnoho branek nepadalo. Kometa nastoupila pouze s jedenácti útočníky a šanci tak při četných absencích dostali znovu mladí hráči, kteří svou bojovností nezklamali. A nezklamal ani šutér hrající ve výborně formě. Peter Schneider dostal přihrávku od Zbořila mezi kruhy a ačkoliv byl tísněn, rakouský útočník přiloženou hokejkou vyrovnal – 1:1. Postaral se tak o čtvrtý gól v letošním ročníku extraligy.

Osm minut před koncem se znovu měnilo skóre. Flynn na sebe navázal obránce a zadovkou poslal mezi kruhy pas na Pavla Kousala, který nezjištně propálil Klimeše – 2:1. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Schneider poslal do brejku Kuska, ten ale svůj nájezd neproměnil. Necelé dvě minuty se modrobílí rozhodli hrát bez brankáře a mnoho nechybělo, aby se šlo do prodloužení. Vincour, Zbořil a ani Zaťovič však puk za Krošelje nedostali.