Hokejisté brněnské Komety vyrazili k zápasu čtvrtého kola turnaje Generali Česká Cup do Olomouce. I přes střeleckou převahu modrobílých se ovšem prosazovali výhradně domácí, kteří nakonec zvítězili v poměru 5:2. Brňanům se tak stále nedaří získat první výhru v přípravě na novou sezónu.

První třetina nabídla hned ve svém úvodu jednu přesilovou hru na každé straně. Nejprve si hru v pěti proti čtyřem zkusili domácí po vyloučení Šoustala, úspěšní ale nebyli. Podobně se pak dařilo také Kometě, která nedokázala potrestat podrážení Davida Ostřížka. Od vstřelení branky však nebyla v početní výhodě daleko. Nejprve se před Lukášem nedokázal prosadit Rákos, o chvíli později pak po spolupráci dvou Peterů Schneider. Do vedení se tak dostala Olomouc. Tomáš Dujsík nabil v další přesilovce na levý kruh Lukáši Kucserovi a ten střelou z první propálil Vejmelku – 1:0. Druhý domácí přesný zásah přidal v 15. minutě Petr Kolouch, který se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil puk do sítě – 2:0.

Vstup do druhé části zápasu také vyšel lépe týmu z Hané. David Ostřížek nahodil kotouč a ten před brankou tečoval mimo dosah Vejmelky Jan Knotek – 3:0. Kometa dokázala odpovědět o minutu později svým prvním gólem. Vojtěch Střondala nabruslil na pravý kruh a prostřelil Lukáše střelou na bližší tyč – 3:1. Gólovou dvouminutovku pak za dalších padesát sekund ukončil olomoucký Jakub Navrátil, který se prosadil po individuální akci po pravém křídle – 4:1. Ve 26. minutě pak došlo ke střídání v bráně Komety, když Vejmelku vystřídal Klimeš. Pátou branku Olomouce totiž v tomto čase přidal po chybě v rozehrávce Tomáš Gřeš – 5:1. Ve zbytku druhého dějství bylo k vidění ještě několik brankových příležitostí na obou stranách, žádná branka však už do sirény nepadla.

Kometa zahrozila v prvních minutách poslední periody. Střela Schneidera byla po pěkné přihrávce Horkého na poslední chvíli ztlumena. O chvíli později pak pálil od modré Rákos, orazítkoval však pouze horní tyč olomoucké brány. Své druhé trefy se Brňané dočkali v čase 48:35. Martin Zaťovič nastřelil puk z otočky směrem k bráně, našel hůl Petera Muellera, který kotouč z první usměrnil za záda Lukáše – 5:2. To už bylo ze strany obou celků vše. Kometa nestačila na Olomouc a na první výhru tak stále čeká.