Dlouho to vypadalo, že se bude jednat o zápas bohatý na šance, ale chudý na góly. Jako první se nakonec dokázali prosadit hosté, jmenovitě Rickard Palmberg ve 40. minutě. Poté následovala hektická třetí třetina, ve které vidělo brněnské obecenstvo čítající přes tři tisíce fanoušků celkem čtyři branky. Za Kometu nejdříve snižoval a poté i vyrovnával Petr Holík, poslední slovo si ale vzali Berani, když v 58. minutě upravil skóre na konečných 2:3 Zdeněk Okál.

Trenér Komety Petr Fiala k zápasu řekl: Zápas nám ukázal, že jsme málo stříleli. Celková četnost střelby nebyla ani v přesilovkách. Jakmile jsme ale začali pálit z každé pozice, hra se na chvíli otočila v náš prospěch a dokázali jsme srovnat. V euforii z vyrovnání jsme to hrozně brzo otevřeli a dostali na 2:3. Věřím, že začátek sezóny bude vypadat výsledkově jinak, než poslední dva přípravné zápasy.