Brno má v těchto dnech několik jistot – střeleckou formu Petera Muellera, spolehlivého nahravače Petra Holíka, ale také bohužel mizernou a nedůslednou hru v obranném pásmu a hlavně před vlastní brankou. A také se pomalu ale jistě z nejméně trestaného mužstva propracovávají na čelní místa v počtu trestných minut. To všechno jsou faktory, proč má tým Libora Zábranského nelichotivou bilanci dvě výhry a devět proher z posledních jedenácti zápasů.

Kometa vstoupila do první třetiny zápasu s Hradcem Králové aktivně a také se jako první dočkala vstřeleného gólu. Po dobrém napadání první útočné formace se k puku na pravém kruhu dostal Peter Mueller, který brankáře soupeře překonal bekhendovou střelou – 1:0. Hostujícím hokejistům se ovšem velmi rychle podařilo vyrovnat skóre. Přesilovou hru totiž dorážkou do prázdné brány využil Jakub Orsava a po 22 sekundách tak na kostce nad ledem opět svítil nerozhodný stav – 1:1. Ani ten však příliš dlouho nevydržel. Petr Holík totiž získal puk v útočném pásmu a v čase 9:58 jej z kruhu poslal do levé šibenice Mazancovy brány – 2:1. Podobou šanci měl stejný hráč i o několik momentů později, tentokrát ale hradecký brankář dokázal zasáhnout svou lapačkou. 

Na druhé straně kluziště tak naopak přišlo další vyrovnání. Kotouč se nacházel poblíž brněnského brankoviště a kanadský obránce Jeremie Blain jej dokázal poslat za Jekela – 2:2. Vrátit Kometě vedení mohl vzápětí Michal Gulaši, jeho tečovaná rána od modré se ale odrazila od vnější strany levé tyče svatyně Hradce. Do šaten tedy hráči odcházeli za vyrovnaného stavu.

Brňané pokračovali v aktivní hře i ve druhé části, vykoledovali si svou první přesilovou hru a nebyli daleko od jejího využití. Jakub Klepiš přenechal puk Muellerovi a ten jej poslal do tyče. Na druhé straně zakončoval po pasu Cingela ze slibné pozice Lev, Pavel Jekel ale dokázal skvěle zasáhnout betonem. Přibližně v polovině zápasu se Kometě naskytla další příležitost hrát v pěti proti čtyřem a tentokrát už byla úspěšná. Petr Holík naservíroval kotouč na levý kruh Peteru Muellerovi a ten ze své oblíbené pozice střelou z první nezaváhal – 3:2. Navýšit brněnské vedení mohl o chvíli později Klepiš, jehož bekhend ale Mazanec vyčapal. Řada tak přišla opět na hokejisty Mountfieldu. Jejich přesilovou hru Brňané ještě ubránili, ale těsně po ní už inkasovali. Lukáš Cingel dokázal prostřelit Jekela z pravého kruhu zakončením k bližší tyči – 3:3. Pohledná dvacetiminutovka tak opět skončila remízou. 

Třetí část utkání pokračovala ve stejném trendu jako ty předchozí. Kometa měla dvě slibné šance vrátit se do vedení v přesilovce. Jakub Klepiš už mohl střílet do částečně odkryté brány, rozhodl se ale ještě hledat Zaťoviče, který ale v souboji s obráncem zakončit nedokázal. O chvíli později pálil z první Mueller, Mazanec se proti němu tentokrát přesunul včas. Stejnou možnost k otočení skóre dostal i hradecký Mountfield, brněnská defenziva jeho dvouminutovou početní výhodu dokázala také ubránit. Klíčový moment zápasu pak přišel v poslední pětiminutovce. Hradec Králové totiž hrál přesilovou hru pět na tři, kterou dokázal využít. Vladimír Růžička nabil Jakubu Orsavovi, který střelou z první poslal puk pod horní tyč – 3:4. O zisku tří bodů tak v závěru zápasu rozhodli hostující hráči.