Kometa si po výborném defenzivním výkonu a příspěvku brankáře Marka Čiliaka došla pro tři body. Brňané se dostali do dvoubrankového vedení v první třetině, které drželi až do poslední části. Boleslav sice před koncem snížila, modrobílí už si ale výhru vzít nenechali i přes velké množství hry v oslabení. Nutno také pochválit třetí lajnu Komety, která byla čistě juniorská, nastoupili Erik Meluzín, Eduard Šalé a Jakub Malý a v soubojích s dospělými se rozhodně neztratili.

První výraznější příležitost zápasu nastala ve 4. minutě. Mueller vybídl Zaťoviče, ale proti jeho střele lapačkou Krošejl pohotově zasáhl. První brněnská formace se pak usadila v útočném pásmu, boleslavský brankář pokryl Holíkovu ránu z první i následnou dorážku Muellera. Ke slovu se dostali i hosté, Kotala nachystal puk pro Kelemena, ten ale nedokázal přihrávku ideálně zpracovat.

Hosté se v jedenácté minutě dostali do tlaku, Kantnerova střela skončila pouze na mantinelu, s pokusem Moravce si zase poradil Čiliak. Do dobré šance se pak dostala třetí formace domácích složená z mladíků, Malý našel Meluzína a Krošejl se musel ohánět. V 17. minutě už ale kapituloval. Roth si v přesilovce srovnal puk na modré, vystřelil a jeho ránu precizně tečoval Martin Zaťovič ‒ 1:0. Po pouhých 16 sekundách bylo v brněnské hale ještě veseleji. Po sérii odrazů se k puku dostal Otakar Šik a zvýšil na 2:0.

Hosté si do druhé třetiny přenesli závěr čtyřminutové přesilovky, v níž se do největší šance dostal Kelemen, ale na Čiliaka nevyzrál. Brňané se nakonec ubránili. Ve 26. minutě mohl Fořt potrestat obrovskou chybu v brněnské obraně, puk však napálil pouze do Čiliakovy výstroje. Boleslavští si pak zase zahráli přesilovku, k větší šanci se však nedostali. Třetí brněnský gól měl na hokejce Zaťovič, který se po Muellerově pasu ocitl sám před Krošejlem, ten však puk udržel.

Na druhé straně zahrozil Zbořil, po své střele ještě hledal Horkého, jeho nahrávka byla ale sražena. Tvrdou bombu od modré vyslal Pláněk, ale Čiliak zasahovat nemusel, boleslavský bek bránu netrefil. Kometa poté přežila další početní výhodu hostů, kterou precizně odbránila a Bruslaře do ničeho nepustila. V závěru periody schoval Mueller svoji střelu za obránce a Krošejl měl co dělat, aby puk vyrazil.

Kometa se na začátku třetí části zase musela bránit přesilovkovým formacím Boleslavi, ale ani tentokrát hosté recept na Čiliaka nenašli. Což se jim nepovedlo ani další výhodě a Brňané tak ubránili 31. oslabení v řadě! Chvíli po přesilovce se ale Bruslaři přeci jen dočkali branky. Bičevskis vybojoval puk, vyslal do úniku Jana Stránského a ten přesnou ranou na vzdálenější tyč snížil ‒ 2:1.

Bruslaři byli po gólu namlsaní a drželi se v útočném pásmu, brněnští beci je ale do větší šance nepustili. Nejvýrazněji se projevil Pláněk, ale jeho rána skončila na zadním mantinelu. Přesilovku rozhodčí dopřáli i domácím. Tvrdý projektil poslal na branku Roth, Krošejl ale zasáhl betonem. Ve zbytku přesilovky byli paradoxně aktivnější hosté a drželi puk daleko od své svatyně. Hosté vyzkoušeli v závěru hru bez gólmana. Z dorážky to zkoušel Pospíšil, naštěstí pro domácí minul. Kometa si však nenechala vítězství vzít a raduje se z tříbodové výhry.