Hokejisté Brna zvítězili ve 20. kole extraligy nad Zlínem 5:3, když v polovině utkání i díky třem využitých přesilovek vedli už 4:0. Zlínu se povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat už nikoliv. Výhru Komety pojistil až při power play do prázdné branky Jan Süss. Své první dvě branky v dresu vítězů v sezoně dal Američan Peter Mueller. Kometa tak uhájila druhou výhru za plný počet bodů v ročníku, Zlín prohrál počtvrté za sebou.

Kometa vstoupila do zápasu mnohem koncentrovaněji. Už po 12 vteřinách si vynutila první přesilovku, kterou obávané domácí využili díky Schneiderovi. I druhý gól Komety padl v její početní výhodě, kdy se prosadil Mueller.

Zlín měl v první třetině problémy s disciplínou, ve 14. minutě vyfasoval Köhler trest na pět minut a do konce zápasu za sekání, ale Brno dlouhou výhodu jednoho hráče na ledě nevyužilo.

"První třetina byla z naší strany anarchie. Pokud takhle budeme hrát i jindy, budeme všichni do jednoho za idioty," prohlásil asistent zlínského kouč Martin Hamrlík.

"Parádně jsme do zápasu vstoupili, využili jsme přesilovky a měli utkání pod kontrolou," liboval si Jan Zachrla, nový člen realizačního týmu Komety, který přišel od juniorky.

Po první přestávce Zlín hru vyrovnal a ve 23. minutě byl blízko korekci skóre. Okálův nájezd však výborně zlikvidoval Klimeš v brněnské brance. Berani však zase doplatili na vyloučení, Šlahařův trest už po 15 vteřinách potrestal nekompromisní ránou pod horní tyč kapitán Zaťovič. "Přesilovky rozhodují zápasy, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojeni," řekl Zaťovič.

Kometa se dostala do herní pohody, kterou dokumentovala druhá branka večera z hole Muellera. Kašíka vystřídal Huf a hned po 14 vteřinách viděl z brankoviště první gól svých spoluhráčů z hole Gazdy.

Hostům branka pomohla, vyrovnali hru, byli dokonce blízko druhému gólu, ale Herman jen o vlásek minul Klimešovu branku. I na druhé straně kluziště vynikal gólman, Huf zlikvidoval další brněnské šance. "Krásně to všechno zavřel," chválil gólmana Hamrlík.

Krátce po začátku třetí třetiny využil Zlín přesilovku, dotáhl se na rozdíl dvou branek. Když šest minut před koncem po povedené kombinaci snížil Kubiš, drama závěrečných minut bylo na světě. Zlín hrál více než minutu power play, ale Süss gólem do prázdné branky rozhodl. "Jsem rád, že moje premiéra skončila vítězstvím," oddechl si po utkání asistent Zachrla.