První utkání dvouzápasového tripu po severozápadních Čechách čekalo na hokejisty Komety na ledě Karlových Varů. Brňané průběh zápasu od první třetiny kontrolovali, ve druhé třetině navýšili náskok i přes pětiminutové oslabení na 3:0. Ve třetí periodě si pak zbytek utkání pohlídali, zaslouženě zvítězili a získali tři body do tabulky. Pro útočníka Jana Hrušku bylo utkání v Karlových Varech 400. zápasem v Extralize.

Úvodní třetinu utkání odstartovali lépe domácí hokejisté, kteří brankáře Čiliaka prověřili několika střelami. Za svou aktivitu byli odměněni přesilovou hrou, když byl vyloučen Martin Dočekal za hákování. Tu se jim však využít nepodařilo. Poté své útočné ambice začali ukazovat i Brňané. Největší dosavadní šanci měl v 15. minutě Tomáš Vondráček, který obkroužil karlovarskou bránu, ale následnou střelou trefil domácího brankáře jen do lapačky. O pár desítek sekund později se již Kometa prosadila. Martin Zaťovič otřel svou střelu o obránce Rohana a puk skončil až za brankářem – 0:1. Do kabin tedy odcházela Kometa s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina začala lépe pro modrobílé hokejisty. Ve 24. minutě našel Jan Štencel přesným pasem z pravého kruhu u levé tyče připraveného Petra Holíka, který následně uklidil kotouč do odkryté klece – 0:2. Energetici dostali na přelomu polovin utkání příležitost ke snížení. Domácí však dlouhou početní výhodu nevyužili, čehož téměř okamžitě po jejím skončení litovali. Jan Hruška nabil na modrou Michalu Gulašimu, jenž svou ranou propálil brankáře Bednáře – 0:3. Snížit mohl domácí Rohan, puk po jeho pokusu však ukryl Čiliak do lapačky.

Třetí část již příliš vzruchu před brankami nenabídla. Hokejisté brněnské Komety hru kontrolovali a soupeře nepouštěli do gólových šancí. Příležitost ke snížení karlovarským nabídli vyloučením, ani tentokrát však domácí hráči gólu nedosáhli. Další příležitost ke korekci skóre dostala Energie v samém závěru zápasu, tuto přesilovou hru však vyrušil svým faulem Vladimír Eminger.