fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Kometa vyrazila do Švédska pokusit se dohnat třígólové manko z prvního zápasu

Kometu čeká dnes v podvečer nelehký úkol. Brněnští hráči míří do Švédska se ztrátou tří gólů a v Göteborgu tak musejí vyhrát alespoň o čtyři branky, aby si zajistili účast v bojích o medaile. 
topfrolunda

Foto:

HC Kometa/M.Eger

Do prvního čtvrtfinálového utkání vstoupila Kometa v roli domácího mužstva a jako první otevřela skóre zápasu Köhlerem. Indiáni ale dokázali duel otočit dvěma rychlými góly na přelomu první a druhé třetiny, své vedení si pohlídali až do konce zápasu. Klíčové momenty utkání se odehrály ve druhém dějství. Brňané byli velice blízko vyrovnávací brance, kotouč se však celým objemem nedostal za brankovou čáru. O několik vteřin později pak hostující celek odskočil na rozdíl dvou gólů a dostal tak Kometu do těžké situace. Utkání nakonec skončilo 4:1 z pohledu Švédů.

Brněnští hráči tedy stojí před obtížnou výzvou. Tým pod vedením kapitána Joela Lundqvista se na play-off skvěle připravil a je mnohými považován za největšího favorita na celkové vítězství. Švédský celek se může chlubit opravdu kvalitní sestavou, v sestavě figuruje například Max Friberg, Chay Genoway či Johan Gustafsson. Právě Gustafsson odchytal první čtvrtfinálový zápas proti Kometě.

Před úterním odletem do švédského Göteborgu se k blížící se odvetě Ligy mistrů vyjádřil trenér Komety Kamil Pokorný. „Hrajeme s vysoce kvalitním soupeřem. Věřím, že se mužstvo bude snažit uhrát co nejlepší výsledek. V hokeji je možné ledacos, ale jsme si vědomi, že domácí mají výhodu tří branek a nebude jednoduché tento rozdíl dotáhnout,“ uvědomuje si.

„Uvolnili jsme spoustu reprezentantů, kterých má Kometa velké množství v různých věkových kategoriích. Ať už je to Ondra Němec, Honza Štencel, kteří jsou v seniorské reprezentaci, do slovenského národního týmu byl znovu povolán Tomáš Malec. Dalimil Mikyska, Lukáš Dostál a Karel Plášek jsou v nominaci na MS do 20 let, Vojta Střondala je s reprezentací do 19 let,“ říká trenér Pokorný.

A v jakém složení tedy Kometa do Švédska vyrazí? „Pojedeme v kombinované sestavě, nastoupí zkušenější hráči, například – Jan Hruška, Martin Zaťovič, Michal Gulaši, Tomáš Bartejs, Alex Mallet, nebo Radim Zohorna. Chytat by měl Karel Vejmelka, záda mu bude krýt Libor Kašík. Do hry zasáhnou také kluci z Třebíče a naši mladí junioři, kteří jsou v reprezentaci do 18 let, tato kategorie má momentálně pauzu a nehraje. Doma necháváme Leoše Čermáka, Michala Barinku a Petera Muellera, kteří doléčují zranění,“ odtajňuje Pokorný.

Kometa poletí z Brna v dopoledních hodinách, tím pádem nemusí složitě cestovat. „Máme výhodu v tom, že poletíme leteckým speciálem přímo z Brna. Večer se po utkání vracíme a můžeme plynule v reprezentační pauze navázat na kvalitní tréninky, abychom byli dobře nachystaní na další část extraligové sezóny,“ dodává.

Odvetný čtvrtfinálový duel je na programu dnes od 18 hodin.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT