Úvod utkání patřil Kometě, která ihned spustila palbu. Hosté zkoušeli střílet z každé pozice, kupříkladu Lev, Hruška a také Mueller, ale slovinský gólman Krošelj svůj tým dokázal podržet. Boleslav se dostala do hry dvěma slepenými přesilovkami v řadě. Tím utnula tlak Komety a zaměstnávala brankáře Vejmelku. Ovšem žádnou vyloženě tutovku domácí nevyprodukovali, Brňané početní nevýhody skvěle zvládli. Největší šanci první třetiny tak měl po křižné přihrávce Plekance brněnský rodák Hruška, jeho střelu však brankář Boleslavi dokázal pokrýt.

I ve druhé části se hrál vyrovnaný hokej, lepší vstup do třetiny měla opět Kometa. Běžela 26. minuta a skóre se mohlo poprvé měnit. Aktivitu hostů potvrdil Petr Holík. Ten si najel mezi kruhy a tečoval svižnou ránu obránce Baranky – 0:1. Vzápětí hráli brněnští hokejisté přesilovku a obrovskou šanci měl americký sniper Mueller, ale radost mu překazil Krošelj.

Solidně zaplněný sektor hostů sledoval ve 32. minutě vyrovnání Bruslařů, byť toho do té doby mnoho nevymysleli. Na chvíli však dostali prostor, konkrétně Žejdl nahrával na volný pravý kruh, kde stal zkušený Michal Vondrka a jeho střela skončila v síti – 1:1. Tři minuty před koncem druhé periody mohla jít Kometa do vedení, ovšem pumelice Kucsery skončila na tyči. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Poslední třetina nabídla urputný hokej plný šancí na obou stranách. Kometa šla do vedení ve 48. minutě. Výbornou práci na obranné modré odvedl Horký, puk prošel do prostoru k Tomáši Plekancovi, který jel sám na bránu a jeho střela na vzdálenější tyč skončila v síti. Pro legendu NHL a českého hokeje to byla první branka v dresu Komety v nejvyšší soutěži – 1:2. O minutu později se stav znovu měnil, bohužel na straně Bolky. Tvrdou ránu vyslal obránce Ondřej Dlapa a jeho projektil skončil v šibenici – 2:2.

Modrobílí mohli vrátit vedení na svou stranu po šancích Plekance a Horkého, Krošelj byl rozhozený, nebyl vůbec ve svém pracovišti, ale tuto patálii přežil. Další gólovku měl na hokejce Holík, který těsně minul. Na druhé straně kontroval Radim Zohorna, jenž orazítkoval horní tyč. Kometa v závěru přežila těžké chvíle v podobě oslabení a duel tak dospěl do prodloužení.

To se hrálo jen necelé dvě minuty. Po vyhraném buly se dostal k puku Jakub Klepiš a přesnou trefou do horních pater brány rozhodl tento duel 3:2.