Po opětovném přijetí do mezinárodní Bet-at-home ICE Hockey League, kam mají Orli namířeno, měl znojemský hokejový klub k dispozici ještě také druholigovou licenci. Tu nyní po vzájemné dohodě majitelů klubů získává brněnská Kometa. Ta plánuje do soutěže nasadit svůj záložní tým a výhledově s ním postoupit o soutěž výš. „Je určitě dobře, že soutěž zůstane na jižní Moravě. Mít tu extraligu, výhledově CHANCE ligu, druhou ligu a díky nám taky mezinárodní soutěž je podle mého názoru výborné. Tím se žádný jiný region pochlubit nemůže," konstatoval na klubovém webu prezident Orlů Znojmo Pavel Ohera.

Znojmo v sezóně 2020/21 nastoupilo ve druhé lize vinou celosvětové pandemie jen k pěti utkáním a všechny zápasy vyhrálo. Pro ročník 2021/22 se vrací na mezinárodní scénu do Bet-at-home ICE Hockey League, kde bude jediným českým zástupcem ve čtrnáctičlenné konkurenci týmů z Rakouska, Slovinska, Itálie, Maďarska, Slovenska a Česka.

Získání druholigové licence potvrdil i majitel brněnské Komety Libor Zábranský. „Ano, v podstatě už jsme se s Pavlem Oherou ze Znojma domluvili. Licence na druhou ligu se přesouvá pod Kometu. Znojmo by hrálo EBEL ligu, do které se chce vrátit, a my bychom pod hlavičkou Komety hráli druhou ligu s cílem dostat na jižní Moravu ve střednědobém horizontu tří let první ligu,“ vysvětlil v rozhovoru pro klubový web Libor Zábranský.

Ten považuje získání licence na třetí nejvyšší soutěž za velmi důležité. „Vychováváme totiž spoustu kluků, a pokud jsou na hraně, třeba ve čtvrté pětce Třebíče, nebo kdekoliv jinde, je logické, že kluby upřednostní spíš svoje odchovance. Nechci říct, že se bude jednat o jakousi farmu, spíš bych to viděl na mezičlánek mezi juniorkou a extraligou. To je můj plán,“ nastínil budoucnost záložního týmu Komety její majitel.

Další souvislost pak vidí s plánovanou výstavbou nové multifunkční arény na výstavišti. „Z tohoto ohledu musíme myslet na vnitřní náplň naší stávající DRFG areny. Brno je hokejové město a první liga by nám určitě zvedla návštěvnost, sledovanost, a hlavně pomůže v růstu mladým hráčům,“ dodal Zábranský.