31. 01. 2023 Dnes má svátek Marika

Kometa získala od znojemských Orlů licenci na druhou ligu. Hrát ji bude záložní tým mladíků

Brněnská Kometa získala od znojemských Orlů právo účasti ve druhé hokejové lize. Tu by měli hrát zřejmě nadějní mladíci z Brna a Třebíče.
kometa2

Foto:

Thomas Gažda, Ivo Dostál

Po opětovném přijetí do mezinárodní Bet-at-home ICE Hockey League, kam mají Orli namířeno, měl znojemský hokejový klub k dispozici ještě také druholigovou licenci. Tu nyní po vzájemné dohodě majitelů klubů získává brněnská Kometa. Ta plánuje do soutěže nasadit svůj záložní tým a výhledově s ním postoupit o soutěž výš. „Je určitě dobře, že soutěž zůstane na jižní Moravě. Mít tu extraligu, výhledově CHANCE ligu, druhou ligu a díky nám taky mezinárodní soutěž je podle mého názoru výborné. Tím se žádný jiný region pochlubit nemůže," konstatoval na klubovém webu prezident Orlů Znojmo Pavel Ohera.

Znojmo v sezóně 2020/21 nastoupilo ve druhé lize vinou celosvětové pandemie jen k pěti utkáním a všechny zápasy vyhrálo. Pro ročník 2021/22 se vrací na mezinárodní scénu do Bet-at-home ICE Hockey League, kde bude jediným českým zástupcem ve čtrnáctičlenné konkurenci týmů z Rakouska, Slovinska, Itálie, Maďarska, Slovenska a Česka.

Získání druholigové licence potvrdil i majitel brněnské Komety Libor Zábranský. „Ano, v podstatě už jsme se s Pavlem Oherou ze Znojma domluvili. Licence na druhou ligu se přesouvá pod Kometu. Znojmo by hrálo EBEL ligu, do které se chce vrátit, a my bychom pod hlavičkou Komety hráli druhou ligu s cílem dostat na jižní Moravu ve střednědobém horizontu tří let první ligu,“ vysvětlil v rozhovoru pro klubový web Libor Zábranský.

Ten považuje získání licence na třetí nejvyšší soutěž za velmi důležité. „Vychováváme totiž spoustu kluků, a pokud jsou na hraně, třeba ve čtvrté pětce Třebíče, nebo kdekoliv jinde, je logické, že kluby upřednostní spíš svoje odchovance. Nechci říct, že se bude jednat o jakousi farmu, spíš bych to viděl na mezičlánek mezi juniorkou a extraligou. To je můj plán,“ nastínil budoucnost záložního týmu Komety její majitel.

Další souvislost pak vidí s plánovanou výstavbou nové multifunkční arény na výstavišti. „Z tohoto ohledu musíme myslet na vnitřní náplň naší stávající DRFG areny. Brno je hokejové město a první liga by nám určitě zvedla návštěvnost, sledovanost, a hlavně pomůže v růstu mladým hráčům,“ dodal Zábranský.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT