Sparta má za sebou poměrně úspěšný start do nového roku. Zatím odehrála šest duelů a jen ve dvou nebodovala. Poslední dvě kola odehrála na ledě Karlových Varů a Litvínova a vždy dokázala vyhrát za tři body, navíc stejným výsledkem 4:1. V obou případech rozhodovaly až třetí třetiny, nicméně nutno říct, že si Pražané výsledek dokázali vždy důsledně pohlídat.

A právě poslední duel Sparty v Litvínově hodnotil právě hlavní trenér Uwe Krupp. „Byl to velmi dobrý zápas. Oba týmy na to vlétly hned po příchodu z šatny a pro nás byl velmi důležitý první gól. Na konci první třetiny se nám podařilo přidat druhou branku, což bylo také klíčové. Ve druhé třetině se Litvínov dostal zpátky do hry a my jsme tam měli pár vyloučení. Odvedli jsme ale velice dobrou práci v oslabení. Třetí třetina byla o tom, abychom se drželi naší taktiky, dobře forčekovali a dostávali se do brejků. To se nám dařilo. Mám velkou radost, že máme tři body," hodnotil Krupp.

Svěřenci německého lodivoda se tak rázem z desátého místa prokousali na sedmou pozici a pouze tři body jim chybí k tomu, aby dorovnali brněnskou Kometu. Ta si je vědoma, že každý zápas je momentálně důležitý a výjimku nebude tvořit ani duel na Spartě. Ta má navíc s Brnem kladnou bilanci, jednou vyhrála v základní části, jednou v prodloužení.

Kometa je trošku v jiné pozici a v opačném rozpoložení. V posledních třech zápasech nebodovala a potřebuje se co nejdříve chytit, aby si uhájila pozici mezi nejlepší šestkou. K tomu by ji měli pomoct i novicové v sestavě – útočník Jakub Orsava, respektive obránce Zbyněk Michálek. Nastoupit v hlavním městě by však měl nejprve nastoupit prvně jmenovaný. „Mělo by to tak být. Na zápas se těším a zrovna na Spartě, to je šlágr kola. Oba to jsou týmy, mezi kterými panuje velká rivalita," sdělil po svém příchodu Orsava.

„Každý zápas je pro nás důležitý. Tři zápasy po sobě jsme nyní promrhali, a rádi bychom se dostali zpátky na vítěznou vlnu," řekl po pondělním tréninku asistent hlavního kouče Kamil Pokorný. Sestava by měla být kompletní, Kometa nehlásí žádné absence.