Nedílnou součástí turistického ruchu na jižní Moravě se v loňském roce staly konference, kongresy nebo organizovaná školení. Popularitě regionu pro obchodní setkávání významně pomáhá platforma Brno Convention Bureau i nově spuštěná aplikace, díky níž mohou pořadatelé lépe zprostředkovávat informace účastníkům svých akcí. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Martina Grůzová.

Na jižní Moravu přicestovalo loni téměř 10 milionů lidí

Regionální centrála cestovního ruchu si návštěvnost regionu pochvaluje nejen z pohledu volnočasové turistiky, ale i na základě obchodních a vzdělávacích akcí, které se na jižní Moravě uskutečnily. Tuto oblast podporuje platforma Brno Convention Bureau, která zajišťuje komplexní podporu pro konference na jižní Moravě.

Konference se dostávají do čísel před pandemií

„Pro Brno Covention Bureau byl loňský rok úspěšný a vlastně i trochu zlomový. Podle předběžných odhadů očekáváme, že se vyrovnal poslednímu předcovidovému roku 2019. Obchodní setkání jsou pro jižní Moravu důležitou součástí turistického ruchu a my se jim snažíme dávat plnou podporu,“ uvedla Martina Grůzová.

Spustili oblíbenou webovou aplikaci

V první polovině loňského roku spustila platforma webovou aplikaci, která se záhy stala velmi oblíbenou mezi pořadateli konferencí na jižní Moravě. V průběhu roku 2023 pomohla uspořádat celkem 15 konferencí, z toho 13 využilo podporu aplikace. „Poptávky nám chodí nesmírně různorodé, ať už na zajištění celé konference či ubytovacích kapacit, tak na vytvoření doprovodného programu v regionu, doporučení cateringové společnosti či dobré restaurace nebo průvodce,“ vypočítala hlavní manažerka platformy Eliška Křížová.

Do Brna přijeli nákupčí, novináři i designéři

K významným událostem patřila akce Czechia Travel Trade Day, kdy se do Brna sjelo 80 nákupčích a novinářů, kteří poznávali atmosféru Brna a jižní Moravy a absolvovali nabitý program. Webovou aplikaci Brno Convention Bureau využila i prosincová konference Brno Bold, které se účastnilo 500 grafických designérů a příbuzných profesí.

Aplikace předala všechny důležité informace

„Aplikace jednoduchým a přehledným způsobem předala účastníkům důležité informace o eventu. Moc se nám líbilo, že nebylo třeba instalovat žádné proprietární aplikace, vše běželo přímo v prohlížeči. Příště bychom snad jen uvítali možnost přístupu do administrátorského rozhraní a plnění obsahu po vlastní ose, i když nutno říct, že reakce na naše požadavky byly ze strany BCB vždy rychlé a konstruktivní,“ řekl pořadatel konference Vít Rýznar.

Pracují s podněty organizátorů

Vývoj aplikace jde stále dopředu a podněty organizátorů si Brno Convention Bureau eviduje a zapracovává. „Plníme přání a aktuálně finišujeme přípravy pro partnerský mód aplikace, kdy spolupracující subjekty budou mít svůj vlastní přístup do aplikace a dostanou možnost sami vytvářet a následně spravovat své eventy, což velmi zrychlí a zefektivní spolupráci na obou stranách,“ dodala Eliška Křížová. Ve výhledu akcí, které se s podporou platformy letos uskuteční, je například 38. ročník prestižní CityDNA Summer School v Brně.