fbpx
28. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Kozy kam se podíváš! Židenicemi pobíhalo početné stádo

kozyyyy-pixab

Foto:

ilustrační

Není to poprvé, kdy se po Brně proháněly kozy. Tentokrát stádo koz neuhlídal jejich majitel v brněnských Židenicích, neměl dobře zajištěnou ohradu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

„Na stádo sedmi koz volně pobíhajících po Bělohorské ulici, které se cestou k zeleni nevyhýbaly ani silnici, upozornili začátkem týdne na lince 156 obyvatelé Židenic. Několik podobných oznámení přitom městská policie evidovala už v předchozích dnech,“ popsal Šoba.

Vyslaná hlídka zjistila, že rozutečená zvířata se nerušeně pasou v okolí, kde se jí pohyb aspoň některých kusů tohoto drobného dobytka podařilo zadokumentovat. Strážníci zároveň měli už z dřívějška povědomí o majiteli, který v této lokalitě kozy chová, a zamířili k jeho domu, aby mu popsali vzniklou situaci.

„Na uvedené adrese pak dostali příslib rychlého zjednání nápravy. Protože zákon na ochranu zvířat proti týrání majiteli výslovně ukládá povinnost zabezpečit pozemek tak, aby z něho zvířata nemohla utéct, je muž podezřelý z přestupku a čeká ho předvolání ke správnímu orgánu,“ uzavřel Šoba.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT