V posledních letech zaznamenala firma ztrátu pouze v roce 2013, v dalších letech ale hospodařila s kladným výsledkem. ČTK to řekla předsedkyně dozorčí rady Hana Halasová.

"Po dlouhém období kontinuálního růstu se i naše společnost musela vypořádat s krátkodobým útlumem v roce 2013, který řádně prověřil schopnosti fungování firmy. V následujících letech se ekonomická situace stabilizovala. V posledním uzavřeném roce jsme se v tržbách přiblížili úrovni 700 milionů korun, což je aktuálně zřejmě náš výkonový strop vzhledem k současným kapacitním možnostem," uvedla Halasová.

Za rok 2018 se tržby Královopolské zvýšily o 40 procent, firma totiž ukončila několik dlouhodobých projektů, pomohlo i oživení východních trhů.

Největší podíl dodávek Královopolské, přibližně 47 procent, míří na domácí trh a na Slovensko, přibližně čtvrtina produkce pak směřuje do Ruska, Ukrajiny a dalších zemí bývalého Sovětského svazu, 20 procent výrobků do zemí severní Evropy a šest procent do zemí západní Evropy.

Po první neúspěšné privatizaci v roce 1995 vlastnila společnost areál o rozloze 37 hektarů. Část areálu ale odprodala po roce 2000, kdy prošla oddlužením a některé z pohledávek zaplatila právě z prodeje nemovitého majetku. V současnosti vlastní Královopolská necelých 25 hektarů areálu, z něhož většinu využívá pro výrobu, část kanceláří, skladovacích a výrobních prostor pak pronajímá.

V současnosti firma do areálu investuje, postupně rekonstruuje všechny kancelářské prostory a plánuje další investice do technologií i oprav budov.