Křetínka na Blanensku stoupla po deštích na 2. povodňový stupeň

Křetínka na Blanensku v pondělí stoupla po deštích na druhý povodňový stupeň, který značí pohotovost. Na prvním stupni jsou i některé další toky v kraji. Vyplývá to z webů Českého hydrometeorologického ústavu a Povodí Moravy.

  • Foto

    ilustrační, kretinka.net

Křetínka v Prostředním Poříčí dosáhla prvního stupně v pondělí v 9:00, druhého asi o dvě hodiny později. Druhý stupeň se zde vyhlašuje při dosažení 90 centimetrů, v 17:40 byla hladina na 110 centimetrech s pozvolna stoupající tendencí.

Křetínka je od 14:00 na prvním povodňovém stupni i v Letovicích pod přehradou. Na prvním stupni je aktuálně (před 18:00) i Svitava v Letovicích, také Bělá na odtoku z boskovické přehrady.

Prvního povodňového stupně dosáhla také Svratka v Brně-Poříčí, a to ve 12:50, kdy hladina dosáhla 148 centimetrů, první povodňový stupeň platí od dosažení 120 centimetrů. V 17:40 byla na na 122 centimetrech, stav je setrvalý. Ve Veverské Bítýšce Svratka dosáhla prvního stupně v 13:30, o čtyři hodiny později byla hladina ve výšce 209 centimetrů a pozvolna stoupá.

V platnosti pro severnější části Jihomoravském kraje platí výstraha hydrometeorologického ústavu kvůli možným povodním, je platná do dnešního dopoledne.

Zdroj: 
čtk