fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Kvůli zakopnutí na schodech přivolali strážníci ženě sanitku, výsledek dechové zkoušky je překvapil

Do kohoutovického nákupního střediska vyrazila ve čtvrtek odpoledne hlídka městské policie kvůli oznámení o ženě, která spadla ze schodů. Jiná hlídka musela otevřít planžetou seniorův byt. Ten ležel dva dny zesláblý na zemi.
20180908-140248

Foto:

redakce

Strážníci šestačtyřicetiletou ženu našli sedět poblíž schodů na kolečkové židli, na kterou jí posadili pracovníci jednoho z obchodů. S hlídkou bez problémů komunikovala a ukázala jim boule na hlavě, které si prý způsobila zakopnutím a následným pádem ze schodů. Stejně jako svědci uvedla, že udělala několik kotoulů než se zastavila o tvrdou zem. Po přivolání sanitky se jí strážníci zeptali, jestli nepila alkohol. Žena přiznala, že měla vodku. Výsledek dechové zkoušky ale strážníky překvapil, na displeji alkoholtesteru se totiž objevila hodnota 3,6 promile. Zdravotníci ženu naložili do sanitky a převezli na ošetření do nemocnice.

Strážníci otevřeli planžetou seniorův byt, zesláblý ležel na zemi dva dny

Na pomoc devětaosmdesátiletému muži se ve čtvrtek odpoledne vydali strážníci z bystrckého revíru a jejich kolegové z pořádkové jednotky. Ti se od pečovatelky dozvěděli, že senior, kterému nosí pravidelně obědy, se neozývá a nereaguje ani na zvonění. Hlídky městské policie zaslechly za dveřmi mužský hlas. Protože se strážníky senior mluvil nesrozumitelně, rozhodli se otevřít byt planžetou. Zesláblého důchodce našli ležet na zemi a protože jim uvedl, že upadl už o den dříve, přivolali strážníci sanitku. Zdravotníci rozhodli o převozu do nemocnice a hlídka městské policie mezitím se svolením seniora předala klíče od bytu jeho sousedce, která se nabídla, že se mu postará o kočku.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT