Letiště Brno za sedm měsíců letošního roku odbavilo přes 350 tisíc cestujících, což je o 60 tisíc lidí víc než ve stejném období roku 2019, tedy před pandemií covidu. Vedení letiště o tom informovalo v tiskové zprávě. Letošní rok má být podle očekávání rekordní, vedení plánuje odbavit 600 tisíc cestujících, což by byl v historii letiště nový rekord.

V červenci prošlo letištěm 160 tisíc cestujících

„Aktuální čísla odbavených cestujících napovídají tomu, že je o létání z Brna zájem. A to nás samozřejmě těší. Jen v červenci jsme odbavili téměř 160 tisíc cestujících. Toto číslo vynikne ještě více v porovnání s loňským červencem, kdy jich bylo v Tuřanech odbaveno 101 tisíc lidí,“ uvedl vedoucí úseku Přepravní provoz Letiště Brno Radek Lang.

Z Brna se létá do 29 destinací

Z tuřanského letiště se v současnosti létá do 29 destinací, nově letos i na portugalský ostrov Madeira, do Tivatu v Černé Hoře, Tirany v Albánii a Volosu v Řecku. Většina destinací je obsluhována charterovými lety, pravidelná linka spojuje Brno s Bergamem v Itálii a Londýnem ve Velké Británii. Linka mezi Brnem a Londýnem létá z Brna od roku 2005, letos ji zatím využilo 50 tisíc lidí.