Do Brna dnes poprvé přiletělo letadlo na pravidelné charterové lince z černohorského Tivatu, která je jednou z 27 letních charterových linek. Díky ní i dalším letním novinkám má být letošní rok na letišti v Brně rekordní. Podle vedoucího úseku provozu Radka Langa se očekává, že letiště letos odbaví 600.000 cestujících, řekl dnes novinářům. Loni jich bylo 480.000, v dosud rekordním roce 2011 jich bylo 550.000.

O rekordní léto a celý rok půjde díky enormnímu zájmu o letecké dovolené

Z Brna se v létě léta charterově do 27 destinací, pravidelné linky létají do Londýna a v letním letovém řádu také do italského Bergama. „V létě se uskuteční zhruba 2000 letů. Bude to tedy velmi náročná letní sezona, ale jsme za ni rádi,“ řekl Lang. V minulých letech i kvůli covidu byly totiž některé roky slabší a bez charterových letů bývá na letišti minimální provoz.

Charterový spoj do Černé Hory provozuje společnost Air Montenegro

Létá se ve čtvrtek a v sobotu do 23. září. Kapacita letadla je 116 cestujících. Jedním z oživení brněnského letiště bude letos v zimě také charterová linka do Thajska, kterou bude ve spolupráci s dopravcem zajišťovat cestovní kancelář Čedok. Nepůjde si koupit samostatně letenku, ale zájemce si musí koupit celý zájezd. Čedok očekává, že i tak bude zájem takový, že letadlo bude plně obsazené.