Navýšení je způsobeno větší objednávkou od cestovních kanceláří na charterové lety.

"V předchozích letech o prázdninách prošlo brněnským letištěm měsíčně až 100.000 cestujících, letos by jich mohlo být až o třetinu více. Předpokládáme totiž, že vzhledem k nárůstu počtu letů zaznamenáme i nárůst v celkovém počtu odbavených cestujících," uvedl Lang.

Mimo pravidelné linky do Londýna a Mnichova, které jsou v nabídce po celý rok, je v létě možné z Brna letět do více než 20 turistických destinací. Největší zájem projevují lidé o města Burgas a Varnu v Bulharsku a Zakyntos, Korfu a další v Řecku. "Poptávka je v posledních dvou letech enormní. Nárůst souvisí logicky s výrazným růstem ekonomiky a větší ochotou obyvatel utrácet za cestování," řekla mluvčí letiště Kateřina Pichalová.

Mezi oblíbené cíle se vrátily Turecko a Egypt. "Po teroristických útocích přechodně poptávka po těchto destinacích upadla, dnes jsou opět jedny z nejoblíbenějších," uvedla Pichalová. Charterové lety provozuje převážně společnost Travel Service, některé zajišťují i další dopravci.

Brněnské letiště je druhé nejvytíženější v Česku. V loňském roce jím prošlo 470.000 lidí a letos se předpokládá růst. Od podzimu by také měla začít fungovat třetí pravidelná linka do italského Bergama poblíž Milánu.