fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Lidé v Brně budou moct odevzdávat stavební suť ve více střediscích

sgregwgtr

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Lidé v Brně budou moct odevzdávat stavební odpad a suť ve více sběrných střediscích. Ze 14 se rozšíří na 19, řekl dnes novinářům primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Umožní to nová vyhláška, kterou město připravilo na základě nového zákona o odpadech. Ve více střediscích budou moct lidé odevzdat i elektroodpad nebo pneumatiky. Vozit odpad do středisek za poplatek budou nyní moci i právnické osoby, nyní využívají svozových firem. V Brně je 39 středisek sběrného dopadu.

Změnu schválili radní, novou vyhlášku musí ještě podpořit zastupitelé. "Díky nové vyhlášce budeme schopni například rozšířit počet míst, kam budou lidé moci odvézt stavební a demoliční materiál. Nyní ho mohou odevzdávat na 14 sběrných střediscích, rozšíří se to o dalších pět," uvedl Hladík. Vyhláška se dotkne i věcí, jako jsou oděvy, textil, nábytek nebo staré elektrospotřebiče, akumulátory nebo pneumatiky.

Vyhláška upravuje i možnost právnických a podnikajících osob zapojit se za úplatu do obecního systému odpadového hospodářství. "Jedná se především o sběr tříděného odpadu jako papír, plast, kovy, sklo a nápojové kartony. Po uzavření odpadu mohou využívat k odložení odpadu sběrné nádoby umístěné na veřejných prostranstvích a také sběrná střediska," řekl Hladík.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT