Domácí v bílých dresech začali utkání aktivně a už v 5. minutě kopali dva rohy po sobě. Ve 12. minutě se ocitl ve velké šanci líšeňský Stáňa, ale míč za záda Heči neprotlačil. A po rychlém protiútoku přišel o dvě minuty později trest, když skóre zápasu otevřel hostující Drchal – 0:1.

Většina útoků Líšně poté končila na spolehlivé obraně Sparty, která přijela bez řady reprezentantů a hráčů základní sestavy. „Nebylo to ale žádné béčko, řada hráčů hostů naskakuje v první lize i pohárech,“ podotkl kouč Líšně Milan Valachovič.

V 38. minutě zvýšil opět Drchal na 0:2 pro Spartu. „Myslím, že nám ty dva góly pomohly k tomu, abychom ten zápas zvládli,“ uvedl trenér hostů Pavel Vrba, který si pochvaloval dobrou atmosféru na stadionu, kam zavítalo 2070 diváků a při kapacitě stadionu 2100 lidí tak bylo téměř vyprodáno. „Na Zbrojovce by to bylo určitě nenávistné, tady bylo korektní prostředí,“ poznamenal s úsměvem sparťanský záložník a rodák z Hustopečí Michal Sáček.

Líšeň se snažila s nepříznivým stavem něco udělat a po hodině hry se pokusil ve vápně hostů vystřelit Rolinek, ale obrana opět jeho ránu zblokovala. O minutu později kopali domácí dva rohy po sobě, ale ani po chybě gólmana Heči domácí borci skórovat nedokázali.

A ke gólu nevedlo ani pět střídání líšeňských fotbalistů. Vítězství Pražanů pak v 88. minutě zpečetil střídající Minčev. „Bylo to výsledkově dobré, ale budu hráčům vytýkat některé nedostatky, třeba složitou rozehrávku. Jsem ale rád, že to tahle sestava zvládla, 3:0 s týmem, který je v popředí 2.ligy, je dobrý výsledek,“ zhodnotil zápas Pavel Vrba.

Milana Valachoviče zase mrzela zmíněná neproměněná šance Stáni. „Brzy po této velké šanci jsme inkasovali gól, když jsme byli v otevřeném postavení a Sparta to využila, uklidnila se a zápas vyhrála. A mrzí mě i ten třetí gól Sparty, protože jsme před tím mohli dát gól na 1:2,“ řekl Valachovič.

„Měli jsme některé situace a brejky dobře rozjeté, ale byli jsme bohužel zbrklí a nedokázali jsme to dotáhnout do gólu. A Sparta to naopak dokáže dobře zvládnout a šance využít šance,“ poznamenal obránce Líšně Michal Jeřábek.

Ten stejně jako jeho spoluhráči cítil podporu z hlediště, kdy diváci domácí borce odměnili potleskem za každou pěknou akci. „Prémie za gól Spartě ale v kabině vypsány nebyly,“ dodal s úsměvem Jeřábek.