Prvoligový celek přilákal do Líšně na dovolenkový čas poměrně slušnou návštěvu. Necelých šest stovek diváků vidělo zajímavý zápas, i když trenér Baníku Pavel Vrba nechal hlavní esa Baníku odpočívat.

V domácím dresu pak chyběl kapitán Ševčík, jenž odešel do prvoligového Hradce Králové. Řízný obránce by měl v dresu Votroků nahradit Jana Krále, který odešel do Belgie. „V mých očích se jedná o kvalitního, prověřeného druholigového hráče, který má za sebou několik náročných sezón a jenž odehrál nespočet těžkých zápasů už v dobách, kdy jsme postupovali z FNL,“ uvedl pro klubový web hradecký sportovní ředitel Jiří Sabou.

Ondřej Ševčík nastupoval v líšeňském dresu od září 2019 a postupně se stal základním stavebním kamenem obrany i celého mužstva. V ročníku 2020/2021 už jako kapitán mužstva se s 25 odehranými zápasy a dvěma góly podílel na historicky nejúspěšnějším vystoupením Líšně, když tým dokončil sezonu na druhém místě právě za Hradcem Králové.

V nedávno skončené sezoně, kdy Líšeň až do posledního střetnutí bojovala o možnost zahrát si baráž o nejvyšší soutěž, nastoupil k 29 utkáním a vstřelil čtyři branky.

Po přestupu dalších hráčů Málka a Kršky se vedení klubu snaží mezery zaplnit. Na zkoušku přišli dva fotbalisté ze slovenských klubů. Po odchodu brankáře Vítka a čerstvém zranění gólmanské jedničky Veselého se v brance proti Baníku objevil Vadym Shevchuk z Petržalky. A post Ševčíka zaujal také s devatenáctkou na dresu a v tomto utkání i s kapitánskou páskou Adam Laczkó, který ještě před týdnem hrál proti Líšni v dresu Slovanu Bratislava.

V první půli byla hra vyrovnaná, leč hosté z Ostravy dokázali vstřelit dvě branky. První padla z přísně nařízené penalty za zákrok na Sanneha, kterou proměnil Petr Jaroň. A stejný hráč dal druhý gól těsně před pauzou, když do sítě dorazil míč přihrávaný Tijanim. Po změně stran byli častěji u míče hosté, ale žádnou brankovou příležitost si nevypracovali. V poslední desetiminutovce se na hřišti objevili nadějní odchovanci klubu Ferlay a Džupenjuk.

 „Šlo o přípravné utkání, v němž jsem byl více spokojený s první půlí, ač jsme v ní dostali dvě branky. Obě přišly po individuálních chybách. Ale herně vypadal náš výkon docela dobře. Po změně stran, kdy Baník poslal do boje více čerstvých hráčů, jsme se spíše bránili, ale soupeři jsme žádnou gólovku nedarovali,“ shrnul zápas líšeňský trenér Milan Valachovič.