Zápas 12. kola druhé ligy se měl hrát už zítra od půl čtvrté odpoledne v jihomoravské metropoli. Jenže testy na koronavirus v pondělí odhalily podle dostupných informací výskyt zmíněného onemocnění u dvou hráčů severočeského celku. 

K nim přibyli ještě další dva fotbalisté a několik dalších hráčů má příznaky covidu a jsou v izolaci. Zbytek týmu pak poslali hygienici do izolace.

„Kvůli zvýšenému počtu nakažených v mužstvu FK Varnsdorf byla severočeskému týmu nařízena karanténa, platná pro 12. a 13. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vzhledem k tomuto rozhodnutí bylo plánované sobotní utkání mezi SK Líšeň a FK Varnsdorf odloženo,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí brněnského klubu Miloslav Vlašic. 

Kromě zápasu s Líšní tak bude muset Varnsdorf vynechat i utkání třináctého kola s Opavou. Severočeský tým je v druholigové tabulce momentálně šestý se ziskem 18 bodů, Líšeň se s jednadvaceti body dotáhla na vedoucí brněnskou Zbrojovku a druhou pražskou Spartu B na třetí místo.

Vzájemná utkání Líšně s Varnsdorfem, který přes léto posílil kádr a těží přitom ze spolupráce s prvoligovými týmy ze severu Čech, přitom zatím vždy skončila remízou.