Od úvodního hvizdu měli víc ze hry hradečtí Votroci, takže domácí fotbalisté se k první vážnější akci dostali až v 5. minutě. Jenže o pouhou minutu později udeřili: Lutonský nasměroval v pádu hlavou ve vápně hostů centrovaný míč za záda gólmana Vízka a Líšeň vedla 1:0. „Měli jsme před gólem útočný roh, ale náš návrat zpět do našeho vápna nebyl dobrý a Líšeň hned z první šance dala gól,“ přiznal asistent trenéra Hradce Ondřej Prášil. Hosté mohli ve 14. minutě po rychlém brejku vyrovnat, když útočící Vašulín přešel i přes vyběhnuvšího domácího brankáře Veselého, ale pak o míč po faulu na bránícího soupeře přišel. Šance se poté střídaly na obou stranách, ale posledních deset minut prvního poločasu měl Hradec místy až drtivý tlak. 

A čtyři minuty po pauze vyrovnal, když se ve vápně domácích při dorážce prosadil Prekop. Od 55. minuty se hra přiostřila, takže rozhodčí Hrubeš během čtvrt hodiny rozdal čtyři žluté karty – po dvou na každé straně. Dvacet minut před koncem přišlo rozuzlení, když domácí po pěkné akci a čtyřech odrazech míče v šestnáctce hostů strhli vedení na svoji stranu: líšeňský snajpr Málek si zasekl balón a tvrdou ranou prostřelil Vízka – 2:1 pro Marvany! 

„Dostal jsem od Kuby Kučery pěkný balón za obranu, trošku mi to sice uskočilo, protihráč ale při souboji o míč spadl a já to trefil pěkně k tyči, tam to střílím pořád, je to moje oblíbené místo,“ smál se Jaroslav Málek.

Domácí pak už jednogólový náskok udrželi a střelec vítězného gólu po zápase o první místo v tabulce neskrýval radost. „Chtěli jsme se ve druhé lize zachránit a teď jsme první. Kluci mají radost a já taky. Dneska rozhodla bojovnost a zarputilost, protože terén byl s postupem času docela špatný,“ uvedl Málek. Podle trenéra Líšně Milana Valachoviče vsadili domácí na těžkém terénu na jednoduchou hru. „Dali jsme dva góly a to rozhodlo,“ míní Valachovič. 

„Přizpůsobili jsme se jejich hře a Líšeň je vzadu silná. Nedařilo se nám tím pádem dostávat balóny za ně a byla z toho bitva. Od začátku říkám, že Líšeň má kvalitní tým a druhá liga je vyrovnaná,“ řekl kapitán hostů Adam Vlkanova. Kouč domácích Valachovič měl soupeře načteného už před šlágrem 13. kola. „Věděli jsme, že Hradec je slabší při hře dozadu a dnes se to potvrdilo. Kluci se hodně snažili
přenášet hru z jedné strany na druhou, a právě z přenesení těžiště hry padl i druhý gól. Hradec je slabší i ze stran, protože v poháru mu po akcích z boku dala Plzeň tři góly,“ vysvětlil Milan Valachovič.
Ten však vítězství nad Votroky nepřeceňuje. „Hned v pondělí kluky srovnám a začneme se připravovat na derby v Blansku,“ usmíval se kouč Líšně.