Obě mužstva měla o víkendu nasmlouvané soupeře ze Slovenska, ale vzhledem k situaci na česko-slovenských přechodech byly oba zápasy zrušeny. Náhradní utkání se proto uskutečnilo v Kroměříži, kde trávil Baník letní soustředění. Trenér Valachovič tak podle mluvčího klubu Miloslava Vlašice postrádal na Hané Jeřábka a Málka, kteří se druhou červencovou sobotu ženili.

Zápas byl poměrně jednoznačný, protože Baník je v přípravě dál, a navíc má za sebou herní soustředění. Disponuje také pochopitelně silnějším kádrem prvoligových hráčů. Na ostravskou lavičku už vedle trenérů Ondřeje Smetany a Jana Baránka poprvé usedl Tomáš Galásek, který se připojil k mužstvu po evropském šampionátu, a do hry se v dresech Baníku tentokrát dostala druhá skupina hráčů, která proti Skalici odpočívala.

Fotbalisté ze severu Moravy už ve druhé minutě rozehráli na útočné polovině sérii rychlých přihrávek, po nichž se v koncovce ocitl brazilský záložník De Azevedo, který však branku Veselého přestřelil. Daleko lépe se svou šancí naložil po další čtvrthodině. Na levé straně potáhl míč David Buchta, Filip Kaloč ve vápně jeho centr promáchl, ale za ním stojící Brazilec zavěsil. Baník byl v úvodní fázi duelu výrazně lepší, zhruba po půlhodině však nechal Brňany nadechnout a chvíli hrát, což se prvoligovému celku málem vymstilo. Ševčík totiž v 36. minutě napřáhl k dalekonosné ráně a míč jen těsně prosvištěl
kolem tyče brány Laštůvky, který se poprvé v přípravě objevil v sestavě. Na druhé straně to zkoušel z přímého kopu Kuzmanovič a tečovaná střela těsně minul svůj cíl.

V závěru první půle se po střetu s protihráčem na zemi svíjel ostravský Almási, ale bolest rozhýbal a nastoupil i do druhého poločasu, kde po třinácti minutách oslavil i svůj první gól v Baníku. Nejprve v příležitosti po akci de Azeveda o kousek netrefil bránu, pak z podobné pozice zakončil průnik střídajícího Sora – 2:0. Další gól v síti Líšně z územní převahy nepřišel, přestože hlavně hbitý Sor se v několika nadějných situacích objevil.

„Jsem rád, že jsme to zvládli výsledkově i bez obdrženého gólu. Na defenzívě jsme pracovali, chceme v ní být více odolní a prvky, na kterých jsme dělali, se dnes v naší hře objevily. Líšeň není špatný tým. Zvládli jsme to utkání i v únavě, měli jsme to pod kontrolou,“ okomentoval výsledek zápasu kouč Baníku Ondřej Smetana.