Utkání začali lépe fotbalisté ze severu Čech, kteří si ve 14. minutě vytvořili první velkou šanci, když centr Ondráčka mířil do vápna, kde hlavičkoval hostující kapitán Rudnytskyy. Jeho pokus ale skončil vedle pravé tyče Veselého branky.

O čtyři minuty později však kapitán hostů fauloval domácího kapitána Ševčíka a uviděl žlutou kartu. Po půl hodině hry dostali šanci ke skórování líšeňští borci: záložník Málek si počkal, až mu za obranu Varnsdorfu naběhne Silný, který ale sám před Richtrem minul.

V 31. minutě ale po dalším faulu uviděl druhou žlutou kartu Rudnytskyy a rozhodčí Krejsa ho tak následnou červenou kartou poslal do sprch. A domácí dokázali přesilovku využít po pouhých dvou minutách. Balón z rohového kopu propadl až na malé vápno k Silnému, který ho hlavou uklidil do sítě a vstřelil tak už svůj osmý letošní gól – 1:0 pro Líšeň.

Ta mohla zvýšit vedení o čtyři minuty, kdy opět Silný pronikl až před bránu Richtra a lehkým dloubákem popíchl míč, který už většina z 580 diváků viděla v brance, ale skončil vedle.

Oslabený Varnsdorf ve druhé půli vyrovnal hru, ale prudká rána Dordiče v 62. minutě skončila vedle Veselého branky. Osm minut poté se síly na hřišti vyrovnaly, když po druhé žluté za faul právě na Dordiče zamířil do šaten domácí Otrísal.

Druhou branku pak mohl v 82. minutě přidat opět domácí snajpr Silný, ale jeho tutovku zlikvidoval hostující gólman Richter. A protože další gól už nepadl, připsali si líšeňští fotbalisté tři body, přeskočili béčko Sparty a s osmadvaceti body se posunuli na druhé místo za Zbrojovku, která vede s 32 body tabulku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.