Líšeňští fotbalisté zažívají skvělý ročník, protože se pohybují na špici tabulky a prohánějí favorizovaný Hradec Králové v boji o postup do nejvyšší soutěže. Proti Táborsku potřebovali uspět za tři body, pokud si chtěli ještě zachovat naději na případný postup do nejvyšší soutěže. Hosty z jihu Čech naopak v Brně čekal další zápas o důležité body při boji o záchranu.

Lepší start do utkání však měli domácí. V 7. minutě vyrobil faul ve vápně Navrátil, rozhodčí nařídil penaltu a nejlepší líšeňský snajpr Jaroslav Málek tentokrát nezaváhal a svou dvanáctou trefou v sezóně se dotáhl na čele tabulky střelců na chrudimského Mužíka. V dalším průběhu první půle byla Líšeň aktivnější, útočník Jan Silný však při jedné ze šancí ve vápně pálil vedle. Po půlhodině hry naopak Táborsko překvapivě srovnalo, když se za vápnem opřel do míče Jiří Boula, jeho skákavý pokus brankář Veselý podcenil a míč zapadl za levou tyč – 1:1.

Ve druhé půli se hra srovnala a všichni přítomní na stadionu marně čekali na větší šanci. Posledních dvacet minut zápasu patřilo domácím, kteří měli herně navrch, kontrolovali balón, ale nahuštěnou obranou soupeře se prokousávali marně. Gólově se neujala rána Málka, ani dva střelecké pokusy střídajícího Elekany.

V úplném závěru měl výhru Táborska na své kopačce Gil, ale americký záložník ve velké šanci Veselého branku minul. Duel tak skončil remízou, která se dá považovat za ztrátu pro obě mužstva. Líšeň na 2. místě ztrácí na vedoucí votroky z Hradce čtyři kola před koncem 10 bodů, k Jihočechům se na opačném konci tabulky na rozdíl jednoho bodu dotáhlo třinácté Blansko.

To si na domácím stadiónu na Sportovním ostrově proti Chrudimi s chutí zastřílelo a přetrhlo tak šňůru pěti porážek v řadě. S kanonádou začal ve 12. minutě blanenský kapitán Radek Buchta, jehož první pokus obrana hostů zblokovala, ale opětovná rána už mířila k levé tyči a brankář Zíma se za míčem pouze ohlédl – 1:0.

O třináct minut později však bylo vyrovnáno, když po rohu hlavičkoval nejlepší střelec hostů Mužík, míč poslal mimo dosah Chmiela a jeho zakončení pojistil na brankové čáře dorážkou Ahmed Fofana – 1:1.

Ve druhé půli se však domácí brzy vrátili do vedení. Bartolomeu našel na malém vápně Filipa Žáka, který se sice k zakončení nedostal, ale míč si srazil k levé tyči vlastní branky Vencl– 2:1. Žák si ale spravil chuť v 75. minutě, kdy šel sám na gólmana Zímu a po kličce skóroval do prázdné branky na 3:1. Gólové hody pak čtyři minuty před koncem završil Claude Lhotecký, který si naskočil na centr Sedla a umístil míč k tyči – 4:1. Blanenští však stále zůstávají na sestupové 13. příčce, nicméně drtivou výhrou z náskoku Táborska a Varnsdorfu  umazali.