Třiadvacetiletý fotbalista se zranil začátkem března při utkání 17. kola v Ústí nad Labem, odkud si Brňané přivezli bod za remízu 2:2. „Protihráč mi spadl na pravou ruku tak nešťastně, že jsem měl natřikrát zlomený prsteníček. Druhý den mi to v nemocnici rovnali, což bylo docela bolestivé. Hrozila mi operace, ale zatím se to naštěstí obešlo bez ní. Mám to jen nateklé a nijak extrémně mě to nelimituje,“ řekl zpravodajskému portálu BRŇAN Ulbrich.

 

Ten měl tři týdny ruku v sádře, ale trénoval s týmem. „Do toho jsem běhal po doktorech a snažil jsem se s jejich pomocí léčení urychlit. Jsem rád, že už zase můžu po dlouhé době hrát a nastupovat v základu,“ usmíval se záložník.

 

Soubojům se soupeři z Táborska se kvůli ovázané ruce nijak nevyhýbal. „Zpočátku jsem to měl trochu v hlavě, že bych ruku šetřil, ale pak už pracuje adrenalin a nevnímáte to a jedete na plný plyn,“ dodal.

 

A vzhledem k týmové marodce a vykartovaným spoluhráčům je pravděpodobné, že nastoupí neobvykle už dnes, tedy v úterý, ve 320 kilometrech vzdáleném Varnsdorfu, kde se od 17 hodin hraje zápas 26. kola. „Bude to těžké, musíme se na to nachystat a být připravení,“ zdůraznil Ulbrich.

 

Čtyři vzájemné zápasy z pěti skončily nerozhodným výsledkem. Při posledním měření sil se pak Líšni podařilo na podzim doma vyhrát 1:0 gólem Jana Silného, který však v zimní pauze odešel do prvoligového Jablonce.

 

Varnsdorf je po sobotním vítězství na Julisce nad Duklou šestý, Brňané jsou čtvrtí a stále usilují o baráž o postup do 1. ligy. Zápas na severozápadě Čech tak rozhodně nebude snadný.

 

„Navíc se nám hloupě právě proti Táborsku vykartoval Černín, který tak ve Varnsdorfu hrát nebude. Proto se tedy teď úplně nedíváme na to, jestli skončíme třetí nebo čtvrtí. Bylo by jistě příjemné skončit na druhém místě jako loni, ale každopádně už teď musíme myslet na letní posílení týmu, abychom byli do pátého šestého místa,“ míní kouč Líšně Milan Valachovič.

 

Ten se v posledních zápasech potýká s tím, že mu v týmu chybí válečníci typu Silného, Jeřábka, Kučery či Málka, kteří měli hlad po vítězství a nechtěli prohrát ani v tréninkovém bagu. „Musím tedy stavět i fotbalisty, kteří takovou vítěznou mentalitu nemají. Ale není to nic proti nim, naopak je do zápasu stavím, protože jim věřím,“ uvedl trenér.

 

Letošní jaro podle Valachoviče připomíná první sezónu Líšně ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, kdy v létě odešlo šest hráčů do brněnské Zbrojovky a trenéři pak pomalu postupně skládali tým, který to dotáhl až ke druhému místu.

 

Právě Zbrojovka může ve středu večer doma slavit postup do nejvyšší soutěže, pokud porazí Třinec. Třetí jihomoravský tým MFK Vyškov se pak v 26. kole utká doma s druhou Vlašimí.