Líšenští fotbalisté jsou stále bez prohry, ztratili však dva body za remízu 1:1 s Varnsdorfem

Ani ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY líšeňští fotbalisté neprohráli. Na domácím hřišti však ztratili dva body, když s Varnsdorfem remizovali 1:1.

  • Foto

    redakce (REJ)

Borci v bílých dresech se pustili do hostů od začátku s vervou a postupně zahodili několik slibných šancí. V 16. minutě však přece jen udeřili, když obrana Varnsdorfu složila k zemi Szotkowského, který si nabíhal na roh střílený po zemi a sudí Raplík ukázal na penaltu. Tu Málek s přehledem proměnil. 

Líšeňským se tak vyplatila příprava na zápas u videa, které odhalilo slabinu v obraně hostů. „Nemůžete dopředu vědět, že z toho bude penalta, ale byla to dobře využitá standardní situace,“ uvedl trenér Líšně Milan Valachovič. Hosté pak zahrozili po půl hodině hry z protiútoku. Aktivnější byli i v úvodních minutách druhé půle, kdy z rychlého protiútoku ve 54. minutě vyrovnal Richter. A trenéra Valachoviče to mrzelo. „Bohužel se nám to nepodařilo udržet, protože ještě v poločasu jsme si říkali, že nebudeme otvírat hru a chceme hrát ze zajištěné obrany. Pak přišla druhá stupidní ztráta Silného, my jsme nebyli zajištěni a soupeř nám z toho dal gól,“ posteskl si kouč domácích.

S výkonem svých svěřenců v první půli nebyl spokojený ani trenér hostů David Oulehla. „Udělali jsme chybu při standardce a soupeř šel do vedení,“ řekl Oulehla. Přestávka však Varnsdorfu podle něj prospěla, protože borci  ve žlutých dresech začali hrát rychleji, zpřesnili přihrávku a podařilo se jim vyrovnat. „Soupeř byl však dál hodně nepříjemný a hrozil ze standardních situací,“ dodal trenér hostů. Jeho slova potvrzuje i počet rohů, které Líšeň v zápase zahrávala: bylo jich sedmnáct! „Hodně jsme na tom zapracovali, chtěli jsme být při standardkách kreativnější,“ sdělil Valachovič. Podle něj je to zásluha jeho asistenta Leoše Kalvody. „Je na tom vidět brücknerovská škola, kdy legendární trenér reprezentace Karel Brückner hodně stavěl hru na standardních situacích. Hledáme tam vždycky skuliny v obraně soupeře. Měl z toho být nějaký gól, ale bohužel se to dnes nepodařilo,“ uvedl kouč Líšně. Dvě velké šance měl ve druhém poločase i domácí David Pašek. „Jednou to bylo hlavou, 
podruhé nohou. Aspoň jedna z nich měla padnout. Je to pro nás ztráta, měli jsme dneska
určitě vyhrát. Bohužel to tak ve fotbale někdy je, že se k nám štěstí nepřiklonilo ani při
jednom ze sedmnácti rohů,“ dodal Pašek.
Ve čtvrtém kole zajíždí líšeňští fotbalisté, kteří jsou zatím se sedmi body v tabulce třetí, do
Jihlavy a v pátém přivítají koncem září doma Vlašim.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)