Na prvním tréninku na umělé trávě SK Líšeň měl už trenér Milan Valachovič k ruce nového pomocníka v Petru Maléřovi, který nahradil Leoše Kalvodu. Do tréninku se zapojili i noví hráči: Pavel Sokol z prvoligových Pardubic, který na jaře hájil barvy Chrudimi, Adrián Čermák z prvoligové Zbrojovky Brno, Alessandro Masscardi (Firenze/Itálie).

Z hostování na Žižkově, který spadl do třetí ligy, se do Brna vrací Guy Reteno Elekana a do přípravy nastoupili i líšeňští dorostenci Matyáš Ferlay a Jan Drábek. Tým měli ještě doplnit Pavel Vandas z pražského Vyšehradu, který hrál na jaře za Žižkov a italský hráč Salif Kader Sidibe, který je už v Brně od zimy, ale z organizačních důvodů nemohl hrát profesionální soutěž.

Podle trenéra ještě není kádr uzavřený. „Může nastat pohyb dovnitř i ven. Chládek, jenž začal trénink s námi, odejde v průběhu přípravy do Blanska, kde bude mít větší herní vytížení,“ upřesnil Milan Valachovič. Mužstvo zatím opustili Málek (MFK Karviná), Krška (Vyškov) a Stáňa ze zdravotních důvodů. S Karvinou se přitom líšeňští střetnou doma 1. října.

Po vypršení smlouvy v Líšni odchází do divizního Startu Brno střední záložník Patrik Demeter, který si ještě v dresu Jihlavy připsal 14 prvoligových startů a v klubu působil od roku 2017.

V přípravě čeká na Líšeň sedm přípravných zápasů. První duel v Sedleci u Mikulova se slovenským prvoligovým nováčkem MFK Skalica přitom Líšeň prohrála 0:2, když góly padly po hrubých chybách brněnských fotbalistů.

Ti zatím neznají soupeře pro generálku. „Máme předběžnou dohodu se třemi soupeři z druhé ligy, ale rozhodne se až po rozlosování soutěže,“ dodal Milan Valachovič.

Vedoucí mužstva Dagmar Wallová sdělila, že zatím jediný přípravný zápas na domácí půdě bude proti Baníku Ostrava. „Trenér Vrba měl zájem s námi hrát ještě v době, kdy byl ve Spartě. Termín jsme už měli dohodnutý, ale nový dánský trenér zápas zrušil. Pavel Vrba nám z nového působiště v Ostravě volal, že má zájem odehrát zápas u nás. Dohodli jsme se na středě 6. července s výkopem v 17 hodin,“ upřesnila Dagmar Wallová.

Další program přípravných zápasů je následující: 29. června Slovan Bratislava B v Pohořelicích, sobota 2.července Pohořelice v rámci oslav stoletého výročí domácího klubu, 6.července již avizovaný duel s prvoligovým Baníkem Ostrava, sobota 9.července zápas venku s 1. SK Prostějov, 16.července ve Zlíně s prvoligovým Fastavem a 23.července generálka. Sezónu 2022/2023 zahájí Marvani o týden později na Julisce proti pražské Dukle.

 

Ve středu 17. srpna pak líšeňští fotbalisté nastoupí v 1. kole MOL Cupu proti vítězi souboje divizních týmů z Vysočiny, kterými jsou Tatran Ždírec nad Doubravou a FSC Stará Říše.