Měsíc před plánovaným startem jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají líšeňští Marvani za sebou sedm přípravných zápasů. Tři z nich vyhráli, třikrát odešli poražení a jedno utkání skončilo remízou.

Naposledy o víkendu zdolali dvěma brankami Reteno Elekany druholigového soupeře z Prostějova na domácí půdě v Brně 2:1. A právě rychlý a hbitý Afričan je zatím se čtyřmi trefami zatím nejlepším střelcem přípravy Líšně, která v přípravných utkáních nasázela soupeřům třináct branek. Hned za ním je se třemi góly útočník Jan Silný.

„S mužstvem už nejsou zkoušení Putyera z prvoligové Karviné a Vaďura z Veselí nad Moravou. Testován je nadále Šteigl z Prostějova. Své místo na soupisce už získali Otrisal z Lanžhota a tasovický brankář Mrázek, který je však zraněný. Na hostování do Rosic odešel Šenk,“ vypočítává změny v kádru brněnského celku mluvčí klubu Miloslav Vlašic.

Tento týden sehrají svěřenci trenéra Milana Valachoviče dva zápasy. Ve středu je čeká v Praze na Stadiónu Evžena Rošického utkání Mol cupu proti Jablonci, v sobotu pak na domácím umělém trávníku kombinovaný tým Sigmy Olomouc.

„Pohár s Jabloncem se měl původně hrát již loni 10. října, ale covidové onemocnění našeho týmu do původního plánu zasáhlo. Novým termínem je tedy 10. únor,“ upřesnil Vlašic.

Navíc se podle něj mění pořadatelství, protože se původně mělo hrát v Líšni. „Přistoupili jsme na návrh Jablonce z více důvodů. Předně bude se hrát opět bez diváků, čímž se atraktivita domácího prostředí výrazně snížila. Dalším důvodem je trávník. Ten líšeňský bez vyhřívání nebude v mrazivých únorových dnech připravený k utkání a mohl by být před startem odvet výrazně poškozený,“ vysvětlil mluvčí klubu.

Prvoligový Jablonec, který je momentálně v tabulce třetí za Slavií a Spartou, původně počítal s utkáním doma, ale vzhledem ke stavu svého hřiště, který nedovolil sehrát víkendové ligové střetnutí, nakonec určil za hrací místo Stadión Evžena Rošického v Praze, disponující vyhřívaným trávníkem. Výkop je plánován na 14. hodinu.

Další únorové soboty pak líšeňští fotbalisté sehrají přípravná utkání na domácí umělé trávě se Slavojem Vyšehrad a generálku s Třincem. V sobotu 6. března by pak do Brna mělo k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání přijet vedoucí mužstvo druholigové tabulky FC Hradec Králové.