Stovky lyžařů zavítaly do jihomoravských areálů v Olešnici a v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku. Informovali o tom zástupci areálů. Lyžuje se také v Němčičkách na Břeclavsku, naopak vleky ještě nespustili ve Filipově údolí na Hodonínsku. V areálech je převážně umělý sníh.

V Olešnici jely čtyři vleky

Okolo půl metru technického sněhu je v Olešnici, kde areál nabízí 550 metrů dlouhý svah. „Máme čtyři vleky, z toho dva dětské. Všechny jedou,“ uvedl správce areálu Jiří Kotlán. Jedna jízda stojí 24 korun, v případě nákupu více jízd se cena snižuje a lze si koupit i časovou jízdenku na hodinu za necelých 300 korun. Areál je mezi svátky otevřený od 8 do 20 hodin, poslední den v roce bude přístupný od 8 do 18 hodin a na Nový rok od 9 do 19 hodin.

Je narváno, hlásili z Hodonína u Kunštátu

Zhruba půl metru umělého sněhu nabízí i areál Hodonín u Kunštátu, který je otevřený od 8 do 20 hodin. Svah je dlouhý 500 metrů a v provozu jsou dva vleky. „Máme narváno,“ hlásil ve čtvrtek odpoledne provozovatel areálu Vlastimil Jílek. Přijely podle něj stovky lidí, parkoviště bylo plné. Nejdražší jízdenka na vlek stojí 21 korun, lze si ale koupit i časový lístek na hodinu za 220 korun a čtyřhodinový za 450 korun.

Lyžovalo se i na jihu

Lyžuje se i v Němčičkách na Břeclavsku, kde se přes den vystřídají desítky lidí na svahu dlouhém přes 300 metrů. „Nabízíme ale i školičku od 10 do 12 a od 14 do 16 hodin. Je tam vždy kolem 15 zájemců,“ upřesnil Jaroslav Stávek z areálu.

Podle něj se jezdí už od začátku prosince i díky umělému povrchu, nyní je v místě až 30 centimetrů sněhu. Němčičky využívají především školy, podle Stávka týdně jezdí kolem 300 dětí.

Jízda na svahu stojí od šesti do 11 korun podle toho, kolik jízd si člověk koupí. Areál je přístupný od 9 do 16 hodin. V případě zájmu se doba prodlouží. Na Nový rok se bude lyžovat od 10 hodin.