Na hradě vypukne jednodenní festival „Ochutnej Česko“. Jíst se tu bude všemi smysly. Uši potěší tradiční české písně a nástroje jako jsou dudy nebo harmonika. Na ústa čeká více než dvacítka stánků s pochutinami z celé republiky.

Připraven je také řemeslný trh, kde si bude možné vyzkoušet výrobu svíček nebo kování šperků. Kromě jídla a pití na návštěvníky čekají soutěže, kuchařská show nebo prohlídka hradeb.  Chybět nebude ani program pro děti. Na ty kromě tradičních českých bonbónů a pamlsků čeká divadlo nebo šifrovací hra po hradě.

Rodinný festival Ochutnej Česko je zaměřený na gastronomii naší země. Cílem akce je představit tradiční výrobky a jídla z nich vytvořené. Návštěvníci tak budou moci ochutnat sýry z Beskyd, vína z Moravy, pivo z různých koutů České republiky nebo nejlepší masné výrobky v ČR.  „Snažili jsme se od každého sortimentu vybrat jednoho až dva producenty, tak aby návštěvníci mohli ochutnat opravdu celou Českou republiku během jednoho dne“, upřesňuje organizátor akce Pavel Pichler. Akce potrvá v sobotu do 18:00 hodiny, více o programu pak najdete na www.ochutnejcr.cz