Dvě nové třídy pro 48 dětí přibydou v Mateřské škole Sochorova ve Vyškově, kam chodí do třech tříd šedesátka dětí. Právě rozšíření školky je letošní nosnou investicí města. Počítá se s výstavbou dvou nových pavilonů za 44,2 milionů korun včetně vybavení. Součástí investice je i nové parkoviště pro rodiče přivážející děti do školky.

Stejné pavilony se dvěma třídami

Pavilony jsou téměř identické a v každém z nich se počítá s 24 místy. Vlna silných populačních ročníků sice odezněla, potřeba nových míst v mateřských školách ale nekončí. Problémy s umisťováním dětí se totiž podle starostky Karin Šulcové (ANO 2011) zvyšují s aktuální výstavbou bytů.

Objekty spojí chodba

„Novostavba doplní stávající provoz mateřské školy. Vzniknou tak dvě třídy se zázemím. Obě budou navázané novou spojovací chodbou se stávajícími pavilony,“ potvrdila starostka. Zahrada se příliš nezmenší a děti nepřijdou o její herní vybavení.

Dorovnají terén a posadí na něj moduly

Pod základovou deskou z jižního svahu dělníci dorovnají terén. Hlavní stavbu vytvoří moduly. Velikost a vnitřní uspořádání nových pavilonů napodobí stávající objektů. V každém z nich zabere největší prostor herna, prosvětlená pěti okny. Pobytové místnosti jsou obrácené k jihu a prosluněné i z východní a západní strany.

Prostory na sebe navazují

Děti se tam budou i stravovat a spát na rozkládacích lehátkách. Z herny se dostanou do umývárny, na WC i zahradní terasu. „Projektant jako bonus navrhl pobytové terasy pro děti provozně navazující na vnitřní herny. Dětem nabídnou možný pobyt ve venkovním prostředí i při deštivém počasí, protože součástí návrhu je i zastřešení elektrickým baldachýnem,“ popsal místostarosta Karel Jurka (ODS).

Školka je v klidné lokalitě

Stávající mateřská škola z roku 1979 se nachází v klidné lokalitě, je obklopená sídlištní zástavbou, a tím pádem vykazuje dostatečnou poptávku. „Jde o komplex tří jednopodlažních objektů spojených chodbou. Má vlastní kuchyni, z níž kuchařky jídlo rozvážejí vytápěnou chodbou do jednotlivých pavilonů,“ doplnil mluvčí radnice Michal Kočí.