Nová mateřská škola má vzniknout na brněnských Vinohradech, poblíž domova pro seniory Věstonická. Radní už vybrali ateliér, který se ujme projektové dokumentace a autorského dozoru. Vedení města o tom informovalo v tiskové zprávě.

Budovu i okolí, včetně parkovacího stání typu K+R, navrhnou architekti ze společnosti Atelier 99. „Budova bude obsahovat čtyři třídy, zázemí pro vedení školy, pedagogický i nepedagogický personál a školní kuchyni s provozním zázemím. Na objekt bude navazovat oplocená zahrada o ploše minimálně 1200 m². Počítáme i s parkovacím stáním o ploše asi 600 m²,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková (ODS).

Komise posuzovala celkem tři nabídky společností, které chtěly zajistit projektovou dokumentaci a autorský dozor. „Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka firmy Atelier 99, která počítala s částkou 3 140 000 korun bez DPH. Stavba mateřské školy by mohla začít v roce 2024. První děti by ji mohly navštěvovat za další rok a půl až dva roky,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).