Šikovný útočník patřil ke trojici hráčů Zbrojovky, která v podzimní části sezóny zasáhl do všech utkání. A se 1334 odehranými minutami se stal nejvytíženějším fotbalistou brněnského týmu, který s 38 body vévodí druholigové tabulce.

Kanonýra Brňanů Jakuba Řezníčka tak Hladík překonal o pouhou minutu. V šestnácti utkáních vstřelil tři branky – včetně jedné vítězné – a na dva góly přihrál.

„Z týmového hlediska jsem s podzimem spokojený, jsme první s náskokem, to byl náš cíl. Individuálně ale být spokojený úplně nemůžu, gólů jsem měl dát víc. Je super, že je nás vpředu hodně a vždycky se někdo najde, kdo rozhodne,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web Jan Hladík.

A připomenul, že právě Jakub Řezníček dal na podzim deset gólů a další branky kromě něj a Hladíka přidali i spoluhráči Fousek a Přichystal. „Padá nám to tam. Ale od sebe čekám zkrátka víc, i když hraju třeba na křídle, a ne v útoku,“ zmínil fakt, že po většinu podzimu nastupoval spíše na kraji hřiště.

Nyní po Vánocích čeká na osmadvacetiletého forvarda ještě pár dní volna, desátého ledna pak startuje zimní příprava.

„Nějak extra mi tohle období nevadí, běhání mě nijak nezatěžuje. Bude to docela dlouhé, čekají nás nějaké zápasy a soustředění, abychom se pořádně nachystali. Pauza je proti minulému roku docela příjemná, to jsme hráli ještě před Štědrým dnem zápas,“ zavzpomínal Hladík na duel s Baníkem, který Zbrojovka hrála loni 23. prosince.

V letošní sezóně to však bylo jiné, protože poslední duel odehráli Brňané na začátku prosince, a to byl ještě o týden odložený.

Na vánoční svátky se tak Hladík mohl chystat více v klidu jako táta malého Kryštofa, který se narodil v březnu. „Stromek jsme tentokrát ozdobili s předstihem, abychom si ho užili,“ popsal svůj sváteční program Hladík, který hned po Vánocích zamířil s rodinou na chatu do Beskyd.