Vedení města má záměr koupit památkově chráněnou tělocvičnu i se souvisejícími pozemky, které navazují na vznikající sportovně – rekreační areál stadionu Pisárky Anthropos.

Budova je dlouhodobě opuštěná a nejlepší roky má již za sebou, je snad jen torzem a vzpomínkou na dávnou uplynulé časy. Ještě stále nemovitost vlastní Ministerstvo obrany, které už v září roku 2016 dalo městu Brnu příslib k přímému prodeji.

„Bavíme se tu o budově památkově chráněné tělocvičny z konce 19. století a navazujících pozemcích. Požádali jsme vlastníka o prodej těchto nemovitostí a ministerstvo Brnu nabídlo možnost přímé koupi za tržní cenu majetku, tedy za 11 milionů korun,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Cesta k tomuto rozhodnutí byla ale dlouhodobá, ministerstvo totiž muselo vyhlásit výběrové řízení týkající se tohoto prodeje. Momentálně zná i výherce, ale vzhledem k danému slibu městu Brnu, vyčká na rozhodnutí brněnského zastupitelstva. Pokud nákup tělocvičny nebude schválen, Brno o tento majetek přijde a získá jej nový majitel, který vzešel z výběrového řízení.

„Je naší velkou prioritou, aby koupě proběhla. Areál, který vzniká za Anthroposem, přispěje k rozšíření naší sportovní nabídky, pevně doufám, že únorové zastupitelstvo pro koupi zvedne ruku,“ dodal radní Suchý.