Městské divadlo Brno chystá na příští sezonu devět premiér, třeba muzikál Šakalí léta nebo komedii Bylo nás pět. Světovou novinkou bude muzikál Winton o zachránci židovských dětí za druhé světové války Nicholasi Wintonovi. Napsali jej přímo pro brněnský soubor Daniel Kyzlink a Luděk Kašparovský jako oslavu lidskosti, odvahy, skromnosti a lásky. Umělecké vedení divadla dnes dramaturgický plán představilo novinářům a předplatitelům.

První premiérou sezony budou Ocelové magnolie Roberta Harlinga, komedie o vážných věcech. „Je to hra pro šest hereček, velká oslava ženství,“ uvedl dramaturg Jiří Záviš.

Poté se divadelníci chystají na americký muzikál Drahý Evane Hansene, který v současnosti patří k nejúspěšnějším počinům z oblasti hudebního divadla. „Velmi záhy se stal kultovním dílem. Není klasickým pozlátkovým muzikálem, který má jen pobavit a rozveselit. Nese v sobě i spoustu závažných témat, jak jsou sociální úzkosti a sebevraždy mladých lidí nebo obava z toho, jak mohou internet a sociální sítě ovlivnit naše vědomí,“ řekl dramaturg Miroslav Ondra.

Na repertoár divadla se vrátí muzikálová komedie Čarodějky z Easwicku a rozšíří jej dramatizace knihy Karla Poláčka Bylo nás pět, která idylicky zachycuje kouzlo dětství

Skladatel Zdenek Merta a libretistou a režisérem Stanislavem Mošou připravují další společné autorské dílo, tentokrát to bude rodinná podívaná Pohádka o živé vodě.

Inspirací pro další novinku Až na ten konec dobrý je stejnojmenný humorný román o smrti od brněnského autora Pavla Tomeše. Nabídku Městského divadla doplní ještě tragická fraška Otec od Floriana Zellera a na závěr Šakalí léta podle knih Petra Šabacha a s hudbou Ivana Hlase.

Předplatné na příští sezonu je v prodeji od minulého týdne. Deset procent se prodalo ještě předtím, než divadlo vůbec oznámilo, co bude v sezoně 2024/2025 uvádět.