Světová federace turistických průvodců (WFTGA) vznikla 21. února 1985 a na památku tohoto dne se po celém světě slaví Mezinárodní den průvodců. Na poslední únorový víkend proto TIC Brno ve spolupráci s Asociací průvodců ČR připravil již 21. ročník této v moravské metropoli velmi oblíbené akce. Město si zájemci projdou s profesionálními průvodci až na jednu výjimku za symbolické vstupné 30 korun, sdělila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí TIC Brno Hana Bánovská. Zájemci by si měli pospíšit, protože většina lístků se již prodala a na oblíbenou akci zbývají poslední vstupenky.

Objevování města se těší velké oblibě

„V Brně zveme fanoušky průvodců a procházek už na 21. ročník, který odstartuje v sobotu 24. února v 10 hodin na nádvoří Staré radnice. Objevování města se těší velké oblibě a vstupenky bývají hned vyprodány, i nyní zbývá posledních pár kusů. Loni naši průvodci provedli za jeden víkend městem 610 návštěvníků,“ uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková. Kromě zábavy je cílem akce také upozornit na důležitou práci průvodců.

Na dva dny připravili 23 prohlídek

V sobotu 24. a neděli 25. února je připraveno celkem třiadvacet prohlídek, z toho po jedné v angličtině, němčině a ukrajinštině. Aktuálně zbývají poslední vstupenky právě na cizojazyčné prohlídky centra, které jsou vhodné například i pro ty, kteří se daný jazyk teprve učí.

Dejte si Courání Brnem nebo vyrazte Po stopách Francouzů

Mezi dalšími tématy figuruje například prohlídka Nové i Staré radnice, poznáte Brno divadelní, historické, a dokonce i to zaniklé nebo Brno před 100 lety. Majitelé vstupenek si dají Courání po Oltecu, pohrnou se sošným Brnem a poznají brněnské sochy, vyrazí Po stopách Francouzů nebo za Koliště do bývalého Josefova. „Připraveny jsou i zajímavé Brněnské maličkosti, strašidelné Brněnské morytáty a prohlídky s názvy Brno za hradbami, od středověku po současnost nebo Češi, Němci a Židé. Děti od 6 let se těší na Detektivní příběh ztraceného klíče a Brněnské pověsti a zajímavosti,“ vypočítala mluvčí.

Po celý rok jsou připravené AutenTICké prohlídky

Prohlídky začínají oba dva dny ve stejné časy, a to dopoledne v 10 hodin a odpoledne ve 14 hodin. A podle zvoleného tématu trvají 1,5 až 2 hodiny. Město si zájemci s profesionálními průvodci projdou za sympatické vstupné 30 korun. „Předprodej vstupenek probíhá v Informačních centrech pod krokodýlem na Radnické 8 a TO JE BRNO na Panenské 1 a taky on-line na www.GOtoBRNO.cz. A pokud se na vás letos nedostalo, TIC BRNO nabízí širokou paletu témat celoročně na svých AutenTICkých prohlídkách,“ dodala Bánovská.