fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

MHD v Brně teď zdarma nebude

smogzima

Smogovou situaci by omezení automobilové dopravy ovlivnilo jen minimálně.

Městská hromadná doprava v Brně při nynější smogové situaci zdarma nebude. Vyplynulo to z jednání primátora města Brna a jeho náměstků s odborníky z Českého hydrometeorologického ústavu.

Z pohledu meteorologů totiž nemá na nynější smogovou situaci doprava zásadní vliv. „Opatření, o kterém jsme uvažovali, by tedy v tento moment nebylo efektivní,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Znečištění ovzduší je nyní vážné. Spíše než doprava na něj však mají vliv zplodiny z topení a z průmyslu. „Situace je vždy horší ráno a večer, kdy jsou nízké teploty, a inverze situaci zhoršuje. Naopak přes den za vyšších teplot je koncentrace škodlivin v ovzduší menší,“ doplnil primátor.

Současné znečištění se do Brna dostalo ze severu a severovýchodu. „Očekáváme, že zhoršené rozptylové podmínky, a tedy zřejmě i smogová situace, potrvají do pátku,“ uvedl ředitel brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Jaroslav Rožnovský.

Představitelé města budou nyní i nadále jednat o tom, jak podobné situace řešit do budoucna systémově. Rada města Brna by možná opatření měla projednat příští týden.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT